گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: همه می دانند که در این مقطع، ضروری است که برای تشکیل دولت جدید ایران صبر کنیم. او این مطلب را در پاسخ به این سوال مطرح کرد که مذاکرات وین درباره احیای برجام در چه مقطعی است.

به گزارش جماران؛ مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با بیان اینکه دستیابی به توافق برجام نیازمند اراده سیاسی همه طرفها است، در اظهارنظری مداخله‌جویانه پیرامون مذاکرات برجام در وین ادعا کرد که برای احیای توافق هسته‌ای ایران باید تا تشکیل دولت جدید تهران صبر کرد.

رافائل گروسی در گفت‌وگو با نشریه ایتالیایی رپابلیکا گفت: همه می دانند که در این مقطع، ضروری است که برای تشکیل دولت جدید ایران صبر کنیم. او این مطلب را در پاسخ به این سووال مطرح کرد که مذاکرات وین درباره احیای برجام در چه مقطعی است. 

این درحالیست که یوکیا آمانو مدیر کل فقید آژانس همواره تاکید داشت آژانس عضو برجام نیست و صرفا وظیفه راستی‌آزمایی اجرای تعهدات هسته‌ای ایران را دارد. با این حال رافائل گروسی مدیر کل فعلی آژانس در اظهاراتی عجیب به سمت آمریکا غش کرده و می‌گوید که مذاکرات وین که طی هفته‌های گذشته در جریان بوده با موضوعات بسیار پیچیده و فنی روبرو بوده است.

وی ادعا کرد که رسیدن به توافق درباره احیای برجام نیازمند اراده سیاسی از سوی تمام طرف‌هاست.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.