مهدی صفری سفیر اسبق ایران در چین تصریح کرد: امتیازات خوبی در قراردادها برای ایران بوده مهم این است چه کسی دنبال گرفتن آن برود. نیاز به سرمایه‌گذاری خارجی در ایران داریم تا از طریق فاینانس، بتوانیم به خودکفایی برسیم. تفاهم نامه ایران و چین در همین راستاست.

به گزارش جماران؛ مهدی صفری در برنامه جهان آرا گفت: اگر شرط قبول کنوانسیون پالرمو و CFT توسط ایران برای اجرایی شدن قرارداد با چین وجود داشت، چین اصلا این قرارداد را امضا نمی‌کرد.

وی افزود: اگر قرار بود تفاهم ایران و چین منوط به احیای برجام باشد، قطعا چینی‌ها منتظر آن می‌ماندند.

صفری تاکید کرد: در تفاهم نامه با چین، فقط زمینه‌های همکاری مشخص شده است

او گفت: در قرارداد چین با ونزوئلا، خود آنها به خاطر فسادی که در داخل داشتند به مشکل خوردند. قرارداد ونزوئلا با چین یک طرفه بود، ولی ما حواسمان جمع است و قرارداد خوبی می‌بندیم.

سفیر اسبق ایران در چین تصریح کرد: امتیازات خوبی در قراردادها برای ایران بوده مهم این است چه کسی دنبال گرفتن آن برود. نیاز به سرمایه‌گذاری خارجی در ایران داریم تا از طریق فاینانس، بتوانیم به خودکفایی برسیم. تفاهم نامه ایران و چین در همین راستاست.

صفری گفت: چینی‌ها گفتند باید برای ارتباطات دو کشور، افرادی در سطوح بالا مشخص شوند. زمانی که آقای لاریجانی رئیس مجلس بود، این کار را دنبال می‌کرد و بعدا هم رهبر معظم انقلاب او را مشخص کردند.من حرف آقای خرازی را در این زمینه تایید می‌کنم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.