سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان گفت: باید در روزهای باقی مانده از دوره ترامپ دست به دعا و متوسل به خدا شویم؛ زیرا کیف هسته ای آمریکا اکنون در دست یک دیوانه است.

به گزارش جماران؛ دبیر کل حزب الله لبنان در خصوص حوادث کنگره آمریکا گفت: صحنه ای که امروز در امریکا شاهد هستیم، معمولا توسط آمریکایی ها در کشورهای دیگر به اجرا گذاشته می شد تا نظامی را ساقط کنند؛ اما امروز ترامپ این شیوه را در کشور خودش به اجرا گذاشته است.

آنچه در کنگره آمریکا رخ داد، حادثه مهمی بود؛ این حادثه چیزی بود که از یک و نیم سال پیش تلاش می‌کنند در لبنان ایجاد کنند.

آمریکایی‌ها عادت کرده بودند که اتفاقی که برای کنگره افتاد، برای دیگر کشورها صادر کنند تا حکومت‌های آن را سرنگون کنند.

برخی دوستان آمریکا تلاش کردند آن را حادثه‌ای ساده نشان بدهند اما خیر آمریکایی‌ها خودشان بهتر می‌دانند که چه اتفاقی افتاد.

این موضوع تا جایی پیش رفت که برخی در آمریکا خواستار عزل ترامپ شدند .

این دموکراسی آمریکاست و این حادثه ماهیت دموکراسی آمریکا را نشان داد.

این حادثه نشان داد که ترامپ برای حفظ قدرت حتی حاضر است آمریکایی‌ها را به کشتن دهد.

آمریکایی‌ها در پی حادثه کنگره نتیجه سیاست ترامپ و آمادگی او برای کشتن و حتی کشتن آمریکایی‌ها برای خاطر حفظ قدرت را خوب درک کردند.

ما خیلی وقت است که درباره سیاست‌های ترامپ هشدار داده بودیم.

آنچه آمریکایی‌ها [در کنگره] مشاهده کردند، نمونه ساده‌ و کوچکی بود از چیزی که آمریکا در یمن، سوریه، عراق، فلسطین، محاصره ایران و ونزوئلا ایجاد کرده است.

دموکراسی آمریکا عقیم است و رسیدن ترامپ به قدرت، نمونه‌ای از این دموکراسی است.

ترامپ، شرکا و متحدانش نمونه‌ای از حکام دیکتاتورهای تشنه قدرت است حتی اگر به قدرت رسیدنشان به زیان ملت‌هایشان باشد.

مشروح سخنان سید حسن نصرالله به شرح زیر است:

سید حسن نصرالله در ابتدای سخنرانی امشب خود درباره تحولات منطقه و بین الملل با بیان اینکه امروز واقعیت جنایتکارانه ترامپ در مقابل مردمش آشکار گشت، تاکید کرد: حوادث کنگره امریکا خطرناک است و متحدان آمریکا تلاش می کنند تا از شدت آن بکاهند.

سید حسن نصرالله در ابتدای سخنرانی امشب خود درباره تحولات منطقه و بین الملل با بیان اینکه امروز واقعیت جنایتکارانه ترامپ در مقابل مردمش آشکار گشت، تاکید کرد: حوادث کنگره امریکا خطرناک است و متحدان آمریکا تلاش می کنند تا از شدت آن بکاهند.

وی با بیان اینکه محور اصلی اهتمام و توجه آمریکا و جهان به لبنان از سال ۲۰۰۵ ، سلاح مقاومت است، افزود: اگر امروز شاهد توجه و اهتمام جهانی به لبنان هستیم، این امر به سبب مقاومت و سلاح مقاومت است.

دبیرکل حزب الله تصریح کرد اگر لبنان و مردمش برای امریکا و یا اروپایی ها اهمیتی داشت، شاهد این سیاست های خصمانه علیه ملت لبنان نبودیم.

انفجار بندر بیروت

سید حسن نصرالله درباره پرونده انفجار بندر بیروت نیز گفت: نباید پرونده انفجار بندر بیروت را سیاسی کرد،بلکه این موضوع باید همچنان مساله ای ملی باقی بماند. ما اصرار داریم که پرونده انفجار بندر لبنان به پایانی عادلانه ختم شود و ما بر روشن شدن واقعیت ها و بازخواست عاملان انفجار بندر بیروت تاکید می کنیم.

وی همچنین اظهار داشت آیا این حق لبنانی ها نیست که بدانند نتیجه تحقیقات انفجار بندر بیروت چیست؟ چه کسی از مفتوح بودن پرونده سود می برد و از لحاظ سیاسی از آن بهره برداری می کند؟ این حق مردم لبنان است که واقعیت را بدانند و از نتایج تحقیقات مطلع شوند.

نصرالله افزود: باید نتیجه تحقیقات در انفجار بندر بیروت روشن شود و مشخص گردد که این حادثه یک اقدام تخریبی و یا ناشی از سهل انگاری بوده است. به نظر می رسد که روند تحقیقات به سمت جعل نتایج پیش می رود تا اینگونه وانمود شود که علت این حادثه سهل انگاری بوده است.

وی با تاکید بر درخواست خود برای اعلام سریع نتایج تحقیق هشدار داد در صورتی که تحقیق در این پرونده اینگونه پیش برود، به نتیجه ای نخواهیم رسید.

مؤسسه قرض الحسنه لبنان

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه به نحوه فعالیت مؤسسه قرض الحسنه در لبنان اشاره کرد و گفت که اخیرا موضع‌ گیری های منفی در این باره اتخاذ شده اما حقیقت آن است که این مؤسسه را حزب‌‌الله تأسیس نکرده بلکه افراد آن را ایجاد کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه تعداد افراد ذی نفع از این موسسه به یک میلیون و هشتصد نفر رسیده است، افزود: موسسه قرض الحسنه از حزب الله حمایت مالی نمی کند و هدف از حملات تبلیغاتی خصمانه علیه موسسه ایجاد ترس و رعب در دل سهام داران است.

نصرالله، سپرده گذاری بیشتر در موسسه قرض الحسنه لبنان را پاسخی قاطع به تحریم های آمریکا اعلام کرد و گفت: این مؤسسه در راستای منافع و خدمت به حزب یا فرقه و منطقه‌ای خاص نبوده، بلکه این مؤسسه برای همه مردم است و درهایش برای آن‌ها از هر دین و قومی باشد، باز و گشوده خواهد بود.

اتهام قاچاق مواد مخدر به حزب‌الله

سید حسن نصرالله در ادامه سخنرانی خود به اتهام‌ها علیه حزب‌الله از سوی برخی رسانه‌های داخلی و خارجی واکنش نشان داد و آنها را بی‌اساس دانست.

وی گفت: «بعد از اینکه این رسانه‌ها ما را به قاچاق مواد مخدر آمفتامین متهم کردند، بررسی کردیم دیدم هیچ یکی از مقامات ایتالیا حزب‌الله را به دست داشتن در محموله مواد مخدر متهم نکرده است».

سید حسن نصرالله گفت: «اگر ثابت شود که نیروهای حزب‌الله دست به چنین کاری زده‌اند از عضویت در حزب‌الله منفصل می‌شوند؛ چرا که مراجع تقلید ما هرگونه تجارت موادی مضر و مخدر را حرام و غیر اخلاقی می‌دانند».

موانع موجود بر سر راه تشکیل کابینه

سید حسن نصرالله در ادامه گفت که برخی در این کشور حزب‌الله را متهم به مانع تراشی در تشکیل کابینه به نخست‌وزیر سعد الحریری متهم می‌کنند و مدعی هستند که مانع اصلی حزب‌الله بوده و این حزب درصدد است تشکیل کابینه به بعد از رفتن ترامپ از کاخ سفید موکل شود و به تأخیر بیفتد.

او این اتهام‌ها و ادعاها را رد کرد و اینکه برخی مدعی‌اند حزب‌الله به دنبال خرید زمان است، بی‌اساس بوده و حقیقت است که شرایط در ارتباط با موضوع تشکیل کابینه جدید پیچیده است.

سید حسن نصرالله گفت: برخی می‌گویند موضوع تشکیل دولت معطل مذاکرات ایران و آمریکاست. چنین چیزی نیست. اصلا چنین مذاکراتی قرار نیست باشد که ایران درباره لبنان، سوریه،‌ منطقه و موشک بخواهد مذاکره کند. اصلا درباره موضوع هسته‌ای هم ایران مذاکره‌ای ندارد؛ امروز رهبر معظم انقلاب هم این را گفت.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.