گروه متنفذین که متشکل از رهبران مستقل و با نفوذ جهان است از چهل و پنجمین رییس جمهور تاریخ آمریکا خواسته تا شکستش در انتخابات اخیر را بپذیرد.

به گزارش جماران؛ ایرنا به نقل از آسوشیتدپرس نوشت: گروه بین‌المللی «متنفذان» که شامل برخی رهبران پیشین دنیاست، از دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا خواست تا شکست انتخاباتی مقابل «جو بایدن» را بپذیرد.

این گروه پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: تاکید مدوام رییس جمهوری آمریکا، اعضای ارشد دولت وی و حزب جمهوریخواه بر تقلب انتخاباتی و عدم ارائه شواهد اقناع‌کننده بیانگر فقدان احترام به یکپارچگی و استقلال نهادهای دموکراتیک و قانونی ایالات متحده است.

این بیانیه افزود: کسانی که به دنبال نفع بردن از این بن‌بست هستند، حاکمانی خودکامه و بازیگران مخربند که می‌خواهند دموکراسی و حاکمیت قانون را در سراسر دنیا تضعیف کنند.

متنفذین گروهی از رهبران مستقل و با نفوذ جهان است که نلسون ماندلا رییس جمهوری فقید آفریقای جنوبی در سال ۲۰۰۷ میلادی این افراد را گردهم آورد تا از تجربه جمعی و نفوذ آنان برای گسترش صلح، عدالت، حقوق بشر، مبارزه با بی عدالتی، فقر و جنگ در سراسر جهان بهره گیرد.

مارتی آتیساری، بان کی مون،جیمی کارتر، بیوه ماندلا، روسای جمهوری سابق کلمبیا و لیبریا که برنده نوبل صلح شده‌اند، از جمله اعضای این گروه هستند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.