استاندار تهران: پیشنهاد جدید محدودیت کرونایی در پایتخت به وزارت کشور پیشنهاد شده که در صورت تایید این محدودیت‌ها اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، انوشیروان محسنی بندپی روز دوشنبه در یک مصاحبه رادیویی گفت: پیشنهاد اعمال محدودیت منع تردد در استان تهران به وزرات کشور ارسال شده است، اما زمان اجرای آن مشخص نیست.

وی افزود: پیشنهاد شده است از ۲۴ آبان ماه محدودیت منع تردد از ساعت ۲۱ در استان تهران اعمال شود.

همچنین استاندار تهران روز گذشته اعلام کرد: پس از بررسی ابعاد این تعطیلی، تصمیم گرفته شد که از ۲۰ آبان‌ماه فعالیت گروه‌های ۲، سه و چهار از ساعت ۱۸ به بعد متوقف شود.

وی افزود: تاثیر تعطیلی اصناف پس از ساعت ۱۸ نیز باید مورد بررسی قرار گیرد، اما در مراکزی که ارباب رجوع دارند، نمی‌توان این طرح را اجرا کرد.

به گفته استاندار تهران روز‌های آینده وزارت کشور و بسیج طبق تفاهم‌نامه‌ای اقدامات مربوط به پیشگیری، شناسایی به هنگام، غربالگری و قرنطینه و اقدامات حمایتی از افراد نیازمند را اجرا می‌کنند.

«محسنی بندپی» با اشاره به اینکه متأسفانه هنوز در استان تهران میزان پذیرش بیماران مبتلا به ویروس کرونا از میزان ترخیص بیماران کرونایی از بیمارستان‌ها بیشتر است، تصریح کرد: نظارت‌ها برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا نیز افزایش می‌یابد.

استاندار تهران افزود: شناسایی بهنگام افراد مبتلا باید بیشتر شود تا مداخلات اثربخشی بیشتری داشته باشد.

مراکز ضروری شغلی شامل مراکز درمانی داروخانه‌ها، مراکز آتش‌نشانی، امداد و نجات، آمبولانس‌ها، خدمات سرویس‌های عمومی آب و برق و تلفن و سوپری‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای است و بقیه مشاغل به مدت یکماه از ۲۰ آبان تا ۲۰ آذرماه از ساعت ۱۸ تا صبح فردای آن روز تعطیل می‌شود.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.