غلامرضا ظریفیان فعال سیاسی اصلاح‌طلب پیرامون حضور رییس سابق مجلس در انتخابات 1400 گفت: «ایشان علیرغم اینکه در مجموع در مدیریت مجلس مواضع معتدلی داشت، اما نه اجماع اصولگراها را خواهد داشت و نه اجماع اصلاح‌طلبان را همراه خود خواهد دید».

به گزارش جماران؛ به نقل از ایلنا، یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب، گفت: اختلاف‌نظر در مدیریت مجلس از سوی اصولگرایان و تجربه دو انتخابات گذشته برای اصلاح‌طلبان مانع از اجماع دو جناح روی لاریجانی خواهد شد.

غلامرضا ظریفیان فعال سیاسی اصلاح‌طلب و عضو شورای مرکزی حزب مجمع ایثارگران در خصوص شایعات مطرح شده توسط برخی رسانه‌ها درخصوص شرط علی لاریجانی برای حضور در انتخابات مبنی بر «حمایت راست سنتی از وی در کنار حمایت اصلاح‌طلبان»، گفت: من تردید دارم که آقای لاریجانی چنین مساله‌ای را مطرح کرده باشد، اما اگر چنین موضعی داشته باشد، مساله‌ عجیبی نیست. ایشان به عنوان یک فرد می‌تواند بگوید که من زمانی مایل هستم وارد انتخابات شوم که اجماعی روی من صورت گرفته باشد و این هیچ اشکالی ندارد. نه فقط ایشان بلکه هرکسی در هر جبهه‌ای می‌تواند این را بگوید.

وی ادامه داد: این یک نوع نگاه واقع‌بینانه است که یک نفر بگوید من اگر بخواهم برای انتخابات بیایم، حتما باید روی من یک اجماعی صورت گیرد و این مساله هم فرع بر این است که چنین اجماعی صورت می‌گیرد یا نه.

این تحلیلگر سیاسی در ادامه اظهار داشت: من در مورد آقای لاریجانی اینطور فکر می‌کنم که ایشان علیرغم اینکه در مجموع در مدیریت مجلس مواضع معتدلی داشت، اما نه اجماع اصولگراها را خواهد داشت و نه اجماع اصلاح‌طلبان را همراه خود خواهد دید.

وی افزود: پیش‌بینی من این است که اصولگراها مسیر خواست خود را انتخاب کردند و کُر اصلی‌شان درحال پیش بردن بحث گام دوم بوده و از منتقدان جدی آقای لاریجانی هستند، بنابراین نه مدیریت و نه دیدگاه‌های ایشان را قبول ندارند. لذا بعید است که آقای لاریجانی مورد توجه اصولگراها قرار گیرد. همچنین آن‌ها چهره‌های دیگری دارند که بخواهند به این عرصه بیاورند و از آنجا که سرمایه اجتماعی اصلاح‌طلبان آسیب دیده است و آن‌ها یک سبد رای مشخصی دارند و شاید هم شرایط کنونی چندان به دنبال آرا حداکثری نباشند، به نظر می‌رسد که بخواهند مسیر مشخص خود را بدون آقای لاریجانی دنبال کنند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب همچنین درخصوص پیش‌بینی از مواجه یا تعامل اصلاح‌طلبان با رییس پیشین مجلس، بیان داشت: اصلاح‌طلبان طیف گسترده‌ای هستند، اما باز هم پیش‌بینی من این است که هسته مرکزی و کُر اصلی این جریان سیاسی باتوجه به تجربه‌ای که از دو انتخابات گذشته ریاست جمهوری برایشان رقم خورد، به سمت آقای لاریجانی نروند.

وی گفت: بر این اساس پیش‌بینی من در مورد کنش سیاسی اصلاح‌طلبان و اصولگراها این است که این اتفاق رخ نخواهد داد و هیچکدام از دوجناح روی ایشان اجماع نخواهند داشت اما به هر حال اگر لاریجانی چنین سخنی را مطرح کرده باشد، به نظر من حرف منطقی و معقولی است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.