طبق توضیحات ​معاون حقوقی رئیس‌جمهور، بررسی لایحه «حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت» طی هفته‌های آتی به پایان می‌رسد و لایحه شوراهای حل اختلاف همچنان در قوه قضاییه است.

به گزارش جماران؛ ​معاون حقوقی ریاست جمهوری گفت: تاکنون حدود نیمی از مواد لایحه «حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت» بررسی شده و اصلاحات لازم اعمال شده است وطی هفته‌های آتی به پایان خواهد رسید.

لعیا جنیدی، معاون حقوقی ریاست جمهوری در خصوص آخرین وضعیت لوایح «حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت» و «شوراهای حل اختلاف» و «ثبت شرکت‌ها» در دولت، اظهار کرد: لایحه حفظ کرامت حمایت از زنان در برابر خشونت حدود سه سال پیش توسط دولت به قوه قضاییه ارسال شد و مدتی در قوه قضاییه در حال بررسی بود، حدود ۷ ماه است که از قوه قضاییه به دولت بازگشته است و طی این مدت من چندین مرتبه درخواست رسیدگی خارج از نوبت کردم و به طور منظم در کمیسیون اصلی لوایح در حال بررسی است.

وی افزود: تاکنون نیز شاید حدود نیمی از مواد آن بررسی شده و اصلاحات لازم اعمال شده است، ان‌شاالله طی هفته‌های آتی به پایان خواهد رسید؛ ما هم به طور جدی و مستمر پیگیر هستیم، بر همین اساس این لایحه به صورت منظم در دستور کار قرار داده می‌شود.

معاون حقوقی رییس‌جمهور گفت: لایحه ثبت اشخاص حقوقی نیز در کمیسیون‌ها بررسی شده و به هیأت وزیران رفته و در هیأت وزیران نقطه نظراتی درباره بعضی از ابعاد آن که ممکن است در بحث اجرا مشکلاتی داشته باشد، مطرح شده و در حال بررسی است.

جنیدی ادامه داد: لایحه شورای حل اختلاف را قوه قضاییه ارائه کرد و ما در کمیسیون لوایح شروع به رسیدگی کردیم اما این لایحه مشکلاتی داشت که خود قوه قضاییه درخواست کرد که اصلاحات را انجام دهد و اکنون این لایحه به دلیل اصلاحاتی که مدنظر خود قوه قضاییه بود، همچنان در قوه قضاییه و در دست اصلاح است و سپس باید به ما ارائه دهند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.