بررسی اعتبارنامه تاجگردون منتخب گچساران در جلسه علنی امروز قرار دارد.

به گزارش جماران، جلسه علنی امروز دقایقی پیش به ریاست محمدباقر قالیباف و بعد از برگزاری حدود یک ساعت جلسه غیرعلنی آغاز شد. در جلسه غیرعلنی تاجگردون منتخب گچساران مستندات خود را ارائه کرد.

بررسی گزارش کمیسیون تحقیق درباره‌ی اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون، انتخاب رییس کمیسیون اصل ۹۰ و بررسی تقاضای عده‌ای از نمایندگان در مورد تشکیل کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و بهبود فضای کسب و کار در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

محمدباقر قالیباف در ابتدای جلسه علنی امروز چهارشنبه در توضیح جلسه غیرعلنی اظهار کرد: جلسه مجلس شورای اسلامی امروز از ساعت ۸:۱۰ آغاز شد بحث ما درباره‌ی اعتبارنامه آقای تاجگردون بود.

وی ادامه داد: در این جلسه نمایندگان معترض به اعتبارنامه مباحث خود را در ۱۵ دقیقه بیان کردند و آقای تاجگردون هم در فرصت ۳۰ دقیقه خود بیانات‌شان را عنوان کردند تا نمایندگان در جریان باشند. اکنون مجلس شورای اسلامی وارد بررسی گزارش کمیسیون تحقیق در این باره می‌شود.

 قانون آیین نامه داخلی مجلس در این باره می‌گوید:

«ماده 32- چنانچه کمیسیون تحقیق، اعتبارنامه رد شده از سوی شعبه را رسیدگی کند و نظر به تأیید اعتبارنامه داشته باشد، گزارش آن برای تصمیم‌گیری مجلس در دستور کار قرار می‌گیرد و در صورتی که نظر کمیسیون مبنی بر رد اعتبارنامه باشد گزارش آن حداکثر به مدت پانزده دقیقه در مجلس مطرح و ادله رد اعتبارنامه ارائه می‌شود. نماینده‌ای که اعتبارنامه‌اش توسط کمیسیون رد شده است حداکثر به مدت سی دقیقه فرصت دارد تا از خود دفاع کند، ضمن اینکه می‌تواند بخشی از وقت خود را حداکثر به دو نفر از نمایندگان واگذار کند، سپس گزارش کمیسیون تحقیق به رأی گذاشته می‌شود، چنانچه رد اعتبارنامه به تصویب مجلس نرسد، رئیس جلسه تصویب آن را اعلام می‌کند.»

کمیسیون تحقیق پیش از این اعتبارنامه تاجگردون را تایید کرده بود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.