سرلشگر باقری تصریح کرد: در این شرایط سترگ تاریخی، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در چارچوب بیانیه گام دوم انقلاب، نقشه راه «قوی شدن» را بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب و فرماندهی کل قوا حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) با ظرفیت‌افزایی دفاعی و بازدارنده فرا روی خود قرار داده‌اند.

به گزارش جماران؛ رییس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: پیشرفت‌ها و دستاوردهای شگرف مدافعان آسمان کشور در عرصه‌های مختلف موجب مباهات نیروهای مسلح و آحاد ایرانیان غیرتمند است.

در پیام سردار سرلشگر پاسدار محمد باقری به‌مناسبت ۱۹ بهمن روز نیروی هوایی ارتش آمده است: فرارسیدن ۱۹ بهمن ماه سال‌روز بیعت تاریخی و افتخارآمیز کارکنان نیروی هوایی ارتش با حضرت امام خمینی(ره) در حساس‌ترین روزها و فرازهای انقلاب اسلامی که ضربه مهلک و سنگینی بر پیکر محتضر رژیم منفور و طاغوتی پهلوی وارد ساخت، را گرامی می دارم.

وی افزود: بی شک این رخداد بزرگ و فراموش ناپذیر در حافظه تاریخی انقلاب و ملت ایران از وقایع حماسی و معناداری است که در آن مقطع خطیر، همراهی کارکنان انقلابی و مردمی نیروی هوایی با امام عظیم الشأن(ره) و ملت قهرمان و مجاهد ایران و همبستگی شکوهمند آنان با انقلاب اسلامی را رقم زد و روند اضمحلال و فروپاشی ارتش و رژیم وابسته پهلوی را به گونه‌ای سرعت بخشید که تنها با گذشت چند روز در ۲۲ بهمن ماه سال ۵۷، خورشید پیروزی انقلاب و سقوط نظام دو هزار و ۵۰۰ ساله شاهنشاهی پدیدار شد.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: این بیعت تاریخی و ظفرمند پس از پیروزی انقلاب، شکل گیری نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را پس از رهایی از حقارت‌های بزرگ ناشی از سیاست‌های غرب و حضور مستشاران آمریکایی در عرصه‌های مختلف راهبردی این نیرو، در مسیری افتخار آفرین به یکی از ارکان اقتدار دفاعی و بازدارندگی کشور رهنمون ساخت به گونه‌ای که امروز پیشرفت‌ها و دستاوردهای شگرف مدافعان آسمان کشور در عرصه‌های مختلف مدیریتی، ساختاری، سامانه‌ها، تجهیزات و فناوری‌های متناسب با الزامات اطمینان بخش دفاعی، موجب مباهات نیروهای مسلح و آحاد ایرانیان غیرتمند است.

سرلشگر باقری تصریح کرد: در این شرایط سترگ تاریخی، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در چارچوب بیانیه گام دوم انقلاب، نقشه راه «قوی شدن» را بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب و فرماندهی کل قوا حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) با ظرفیت‌افزایی دفاعی و بازدارنده فرا روی خود قرار داده‌اند.  

وی تاکید کرد: رجاء واثق دارم نیروی هوایی قهرمان با پشتوانه‌های مطمئن تخصصی و تجارب ارزنده و شناخت دقیق محیط ماموریتی و فضای تهدیدات فراروی میهن اسلامی و برخورداری از نیروی انسانی مومن، بصیر، متعهد، انقلابی و ولایت‌مدار، لحظه‌ای از مجاهدت و اندیشیدن به راهبرد قوی شدن به عنوان مسئله امروز و فردای کشور غفلت نکرده و به فضل الهی در کنار مجموعه اقدامات جهادی و انقلابی که مجموعه نیروهای مسلح و بلکه آحاد ملت و مسئولین در دستور کار دارند، به رسالت تاریخی و سازمانی خود در این راستا عمل خواهند کرد.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با گرامیداشت یاد، خاطره و آرمان‌های بلند شهیدان همیشه جاوید نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، این روز فرخنده را به آحاد فرماندهان، مدیران و کارکنان این نیرو و خانواده های مکرم آنان تبریک و تهنیت گفت.

سرلشگر باقری همچنین در این پیام توفیق این سازمان مقتدر را در کنار سایر نیروهای مسلح و مدافعان امنیت کشور برای پاسخ متناسب به توطئه‌های دشمنان از درگاه خداوند سبحان مسالت کرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.