مرتضوی‌مقدم تصریح کرد: افراد خوب و مخلصی در قسمت های مختلف بدنه نظام وجود دارند اما متاسفانه عادت کرده ایم برای انجام کاری سئوال کنیم در فلان اداره آشنا داری؟ این خیلی بد است و زیبنده نظام جمهوری اسلامی و انقلاب نیست.

به گزارش جماران؛ رییس دیوان عالی کشور گفت: به دو امر مهم در کشور نیاز داریم تا بتوانیم عدالت را اجرا و به وظیفه خودمان عمل کنیم که آن امنیت و سلامت تشکیلات اداری است

حجت‌الاسلام"سیداحمد مرتضوی‌مقدم" شامگاه پنجشنبه هفتم آذرماه در جمع نمازگزاران مسجد امام حسین علیه السلام شهر کرمان در قالب طرح "هر مسجد یک حقوقدان" با اشاره به تشکیل بسیج و تصویب قانون اساسی در آذرماه اظهار کرد: هر کدام از این اقدامات مبنای یک حرکت شد و قدم مبارکی برای احقاق حق و اجرای عدالت است.

وی در ادامه افزود: به دو امر مهم در کشور نیاز داریم تا بتوانیم عدالت را اجرا و به وظیفه خودمان عمل کنیم که آن امنیت و سلامت تشکیلات اداری است و باید محیط سالم باشد.

مرتضوی‌مقدم تصریح کرد: هر کدام از این دو امر متولیانی دارد که نیروهای مسلح و نیروهای امنیتی متولی امنیت هستند و انصافا نیروهای مسلح اعم از سپاه، ناجا، ارتش و وزارت اطلاعات به نحو احسن به وظیفه خود عمل کرده اند و امنیت کشور به آسانی به دست نیامده و زحماتی برای این مهم کشیده شده است.

رییس دیوان عالی کشور با اشاره به اینکه امنیت کشور دو نوع درونی و برونی است، بیان کرد: امنیت درونی وجود دارد و نباید این مسئله را فراموش کرد که حضور مردم نقش اساسی در وجود امنیت داشته و اگر مردم نباشند، امنیت ایجاد نمی شود.

وی افزود: امنیت برونی نیز ناشی از قدرت امروز نیروهای مسلح است که توانسته اند با ایجاد رعب و ترس در دشمن، جلوی تجاوزات دنیای استکبار را گرفته و باعث شوند دشمن هوس نکند به جمهوری اسلامی تعرض کند.

مرتضوی‌مقدم در ادامه اظهار کرد: ایجاد سلامت اداری به عهده دست اندرکاران نظام، مسوولان و مدیران است که باید فضای سالم ایجاد کنند و چنانچه فضای اداری سالم نباشد، هرکس زور و پول دارد، کارش پیش می رود و هرکس نداشته باشد کارش انجام نشود که این خلاف مصالح نظام است و جمهوری اسلامی آمده این موارد را حذف کند.

وی تصریح کرد: البته افراد خوب و مخلصی در قسمت های مختلف بدنه نظام وجود دارند اما متاسفانه عادت کرده ایم برای انجام کاری سئوال کنیم در فلان اداره آشنا داری؟ این خیلی بد است و زیبنده نظام جمهوری اسلامی و انقلاب نیست.

رییس دیوان عالی کشور با بیان اینکه زمانی که فردی می خواهد رای بگیرد مخلص مردم است اما در زمان مراجعه جواب آنها را ندهیم، گفت: نظام این ها را نمی خواهد اما در بدنه نظام کارشکنانی هستند که می خواهند مردم را بدبین کنند.

وی اظهار کرد: سلامت اداری را باید مدیران ایجاد کنند که این مهم نیز با کار مخلصانه شدنی است و نباید برای ما تفاوت داشته باشد که این فرد آشنا است یا نه. آنچه وظیفه ماست شرعا و قانونا انجام بدهیم و در صورتی که این امر محقق شود، سلامت اداری را ایجاد و مردم را امیدوار می کند.

مرتضوی‌مقدم تصریح کرد: برخوردهای ناجور برخی مدیران و کارکنان مردم را نا امید می کند که باید وضعیت تغییر کند.

رییس دیوان عالی کشور با اشاره به اینکه در سیستم اداری نیروهای بسیجی، مخلص و کاری داریم که اگر نبودند، خیلی از کارها صورت نمی گرفت، افزود: امروز دستگاه قضائی در زیرمجموعه خود جلودار این کار شده و سعی می کند به آنچه که مدنظر نظام است، برسد.

رییس دیوان عالی کشور در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: بعضی افراد وقتی حکمی علیه آنها صادر می شود می گویند پارتی بازی شده در حالی که اینطور نیست که هر وقت حکمی علیه کسی صادر شد، پارتی بازی شده باشد.

وی ادامه داد: این حرف ها به این دلیل است که برخی اطلاعات حقوقی ندارند و ناشیانه یک دعوا را مطرح می کنند، در صورتی که باید اطلاعات حقوقیمان را بالا برده و بدانیم کی، کجا و چگونه شکایت خود را مطرح کنیم و از مسیر قانونی وارد شویم.

مرتضوی‌مقدم اظهار کرد: یکی از راهکارهایی که به مردم اطلاع رسانی می کند، طرح "هر مسجد یک حقوقدان" است و نباید از اطلاع رسانی حقوقی به مردم مضایقه کرد.

رییس دیوان عالی کشور در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه بلای دیگری که دامن گیر استان کرمان نیز هست، مواد مخدر است که چهره این استان را از دور بد جلوه می دهد اما داخل استان اینگونه نیست و مردم کرمان نجیب هستند گفت: تردد قاچاقچیان مواد از مسیر کرمان، چهره این استان را خراب کرده و عده ای نیز از برخی خانواده ها در حمل و فروش مواد استفاده می کنند و تعداد زیادی از پرونده های دستگاه قضائی استان کرمان مربوط به این افراد است که اگر این قضیه نبود، کرمان نمونه بود.

وی تصریح کرد: رییس کل دادگستری استان کرمان مدیری خدمتگزار، پای کار و موفق است که از رده های پایین در دستگاه قضائی مسیر را طی کرده است.

به گزارش جماران، رییس دیوان عالی کشور در این دیدار به درخواست ها و مشکلات مردم رسیدگی کرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.