اخبار مرتبط

بیش از دو دهه است که فساد به‌صورت سیستماتیک در دستگاه‌های مختلف دولتی نفوذ کرده و نه‌تنها اموال ملت به تاراج برده که موجی از بی‌اعتمادی را هم در کشور به‌وجود آورده است.

به گزارش جماران، زهرا ساعی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: سال‌هاست که شاهد نفوذ فساد در دستگاه‌های مختلف دولتی هستیم. منظور از دولت تنها قوه مجریه نیست بلکه این موضوع در دستگاه‌هایی هم که زیر نظر دولت نیست هم اتفاق افتاده است.
 
وی افزود: زمانی که فساد به دستگاهی راه پیدا می‌کند خیلی سریع به سطوح مختلف آن تشکیلات می‌رسد و در مدتی کوتاه، ریشه‌های محکمی می‌دواند. در این خصوص مقام معظم رهبری بارها هشدارهای لازم را داده‌اند و نگرانی خود و جامعه را از این بابت به گوش مسئولان رساندند. در وهله اول، راه مبارزه با فساد، اراده روسای سه قوه است. یعنی در ابتدای امر، رییس‌جمهور، رییس مجلس و رییس قوه قضاییه باید نظارت دقیقی بر زیرمجموعه خود داشته باشند و محکم و قاطع با افرادی که تخلف کردند، برخورد داشته باشند.
 
عضو فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: مدتی کوتاهی است که آقای رییسی سکان هدایت قوه قضاییه را به‌دست گرفته اما در همین مدت کوتاه، اقداماتی را با کمک همکاران خود دنبال کردند که برآیند آن در جامعه این بوده که مبارزه با فساد جدی است.
 
ساعی در ادامه گفت: متاسفانه نه‌تنها شاهد نفوذ فساد به بخش‌های مختلف هستیم که به‌نظر می‌رسد افراد فاسد سال‌ها در حاشیه امنی کار خود را دنبال کردند. از این‌رو باید محل امن فاسدان را برهم زد زیرا صدور حکم برای چند متخلف کافی نیست بلکه برخورد باید به‌گونه‌ای باشد که افرادی که سودای اختلاس و فساد اقتصادی را در سر دارند حتی جرات نزدیک شدن به چنین تصمیمی را هم نداشته باشند.
 
نماینده تبریز بیان کرد: برخوردهای قاطع دستگاه قضا که از ماه‌ها پیش آغاز شده به نوعی امید را در جامعه زنده کرده و این حرکت می‌تواند باعث اعتمادسازی در کشور شود. همین که این روند آغاز شد، زنگ خطر برای مفسدان به صدا درآمد و به مرور زمان دیدیم که این برخوردها چقدر زود تاثیراتی را بر قیمت‌ها و مخصوصاً قیمت خودرو گذاشت.
 
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: بسیاری از گرانی‌های اخیر کشور، ریشه‌های روانی دارد و کافیست دستگاه‌های نظارتی به‌موقع به این موضوعات ورود پیدا کنند آنگاه خواهیم دید که ابتکار عمل از دست فرصت‌طلبان خارج و تا حد زیادی این گرانی‌های کاذب فروکش خواهد کرد.
 
ساعی در پایان خاطرنشان کرد: چندی پیش اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس با رییس قوه قضاییه جلسه‌ای داشتند و ضمن تشکر از بابت این اراده‌ای که برای مبارزه با فساد شکل گرفته، پیشنهاد کردند که قبل از آنکه پرونده‌ای به مرحله صدور حکم برسد از اسم بردن متهم و متهمان جلوگیری شود زیرا شاید آن فرد یا افراد، تبرئه شوند و این‌طور آبروی آن‌ها حفظ خواهد شد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.