در بخشی از بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: «تعلیق تعهدات ایران ذیل توافق هسته‌ای، نتیجه مستقیم سیاست‌های بی‌ملاحظه ایالات متحده است. فعال شدن مجدد تحقیقات سانتریفیوژی ایران از منظر اشاعه هسته‌ای هیچ تهدیدی ندارد.»

به گزارش جماران؛ وزارت خارجه روسیه روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای تأکید کرد که سومین گام از روند کاهش تعهد ایران به توافق هسته‌ای، تهدیدی در زمینه اشاعه تسلیحات اتمی ایجاد نمی‌کند.

به نوشته خبرگزاری «اینترفکس»، در بخشی از این بیانیه آمده است: «تعلیق تعهدات ایران ذیل توافق هسته‌ای، نتیجه مستقیم سیاست‌های بی‌ملاحظه ایالات متحده است. فعال شدن مجدد تحقیقات سانتریفیوژی ایران از منظر اشاعه هسته‌ای هیچ تهدیدی ندارد.»

این بیانیه می‌افزاید: «از همه کشورهای باقی‌مانده در توافق هسته‌ای می‌خواهیم که با قدرت از این توافق و قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل دفاع کنند. تا زمانی که اقدام جمعی برای حفظ این توافق ادامه داشته باشد، نمی‌توان از اوضاع قطع امید کرد.»

جمهوری اسلامی ایران اردیبهشت ماه امسال بعد از یک سال از خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای، اعلام کرد تا زمان عملی شدن وعده طرف‌های باقی مانده در برجام برای جبران آثار منفی تحریم‌های آمریکا، به مرور تعهد خود به توافق هسته‌ای را کاهش می‌دهد. در سومین گام از این روند مرحله به مرحله، ایران محدودیت‌های برجامی بر فعالیت‌های تحقیق و توسعه هسته‌ای را تعلیق کرد. 

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز در گزارشی تایید کرد که تهران به سوی نصب نسل‌های پیشرفته‌تر سانتریفیوژ حرکت کرده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.