وزیر امور خارجه کشورمان درباره ادعای توقیف نفتکش بریتانیایی گفت: تا الان این ادعاها را زیاد تکرار کرده‌اند. البته این ادعا را سپاه رد کرد اما این حرف‌ها معمولا برای پوشاندن نقاط ضعف آنها مطرح می‌شود.

به گزارش جماران؛ ​محمدجواد ظریف امروز در جمع خبرنگاران درباره ادعای توقیف نفتکش بریتانیایی توسط ایران گفت: ظاهرا نفتکش بریتانیایی عبور کرده و آنچه خودشان مطرح کردند و ادعاهایی که مطرح می‌شود این است که ایجاد تنش کنند درحالیکه این ادعاها هیچ ارزشی ندارد.

وی افزود: تا الان این ادعاها را زیاد تکرار کرده‌اند. البته این ادعا را سپاه رد کرد اما این حرف‌ها معمولا برای پوشاندن نقاط ضعف آنها مطرح می‌شود.

ظریف در پاسخ به سوال دیگری درباره سفرش به سازمان ملل گفت: هنوز ویزای من نیامده این سفر برای شرکت در شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل است البته در کنارش با مجامع فکری رسانه‌ها برنامه خواهم داشت و بعد از آن برای شرکت در نشست عدم تعهد و همچنین دیدارهای دوجانبه به کاراکاس خواهم رفت و به دو کشور  دیگر آمریکای لاتین هم سفر می‌کنم.

وزیر خارجه درباره اینکه آیا ایران چراغ سبزی به آمریکا برای حضور در مذاکرات داده است، عنوان کرد: ما هیچ‌گاه میز مذاکره را ترک نکردیم تا اسفندماه ۹۶ آمریکا در جلسات کمیسیون مشترک ۱+۵ حضور داشت و داخل مذاکره بود. خودشان تصمیم گرفتند میز مذاکره را ترک کنند حالا یک ادعای دروغی می‌کنند برای فریب که ما آماده مذاکره هستیم. اگر آماده مذاکره هستند، مذاکره با تروریسم اقتصادی جور در نمی‌آید.

وی افزود: خودشان هم با تروریست ها مذاکره نمی‌کنند و ما هم با کسانی که علیه مردم ما دست به تروریسم اقتصادی زدند، مذاکره نمی کنیم، باید این روند را متوقف کنند.

 ظریف در پاسخ به این پرسش که آیا آقای بن در دیدار با شما، طرح توقف را مطرح کردند، گفت: نه.

وی افزود: ایشان پیشنهادی آوردند برای اینکه از افزایش تنش جلوگیری شود.

وزیر امورخارجه تصریح کرد: آقای بن گفت میانجی نیستیم بلکه می‌خواهیم راجع به راه‌ها فکر کنیم و به آنها گفته شد تا زمانی که آمریکا در جنگ اقتصادی علیه ایران است، نباید توقع داشته باشند ایران اقدامات خود  را متوقف کند.

وی ادامه داد: یا باید اروپا اقدامات لازم را انجام دهد یا آمریکا این جنگ اقتصادی را علیه ایران پایان دهد.

ظریف در پاسخ به این پرسش که آیا به نشست نیویورک می رود یا نه، گفت: من هنوز ویزا ندارم که بروم آمریکا.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.