دکتر سحر سنایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همه اهداکنندگان مستمر و با سابقه خون از گروه های خونی مختلف که سلامت خون آنها مورد تایید پایگاه انتقال خون است برای اهدای خون مراجعه کنند.

وی افزود: در فصل سرما مراجعه به مراکز درمانی زیاد است و در این موقع از سال نیاز افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیفی هستند به خون و فرآورده های خونی بیشتر می شود.

سنایی یادآور شد: از افرادیکه برای بار اول به پایگاه انتقال خون مراجعه می کنند نمونه گیری خون به منظور پایش سلامت این افراد انجام می گیرد.

مدیرکل پایگاه انتقال خون ایلام گفت: در این طرح از طریق آزمایش سلامت خون افراد مراجعه کننده ای که برای اولین بار برای اهدای خون مراجعه می کنند مورد بررسی قرار می گیرد.

وی تاکید کرد: سلامت خون فرد اهداکننده و دریافت کننده از اهمیت زیادی برخودار است و به همین منظور از کسی که برای اولین بار به منظور اهدای خون به پایگاه انتقال خون مراجعه می کند، خون گیری نمی شود.

خون و فرآورده های خونی روزانه به مصرف بیماران مختلفی چون مادران باردار، بیماران و مصدومان نیازمند عمل جراحی، سرطان، هموفیلی، تالاسمی و ... می رسد.

بیش از ۱۰ هزار نفر از جمعیت استان 580 هزار نفری ایلام را اهداکنندگان مستمر خون تشکیل می دهند.
 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.