اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حیدر نعمتی روز چهارشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان ایلام اظهار داشت: داشتن آمار دقیق از میزان موجودی دام، دام مازاد، میزان مصرف استان در ماه های مختلف و برنامه ریزی برای صادرات گوشت و دام زنده به خارج از استان موجب پیشگری از شوک قیمتی و جو روانی می شود.
وی تاکید کرد: از آنجا که سال قبل مصوبه ای مبنی بر ممانعت خروج دام زنده از استان های مختلف کشور داشتیم اکنون با مازاد دام سبک و سنگین در استان بر اساس اعلام امور دام جهاد کشاورزی مواجه ایم.
نعمتی گفت: در راستای جلوگیری از شوک به بازار،  ایجاد جو روانی و تثبیت قیمت، خرید تضمینی از طریق پشتیبانی امور دام و جهاد کشاورزی باید پیگیری شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام همچنین از مجری کشتارگاه ایلام خواست که برای تامین سرمایه در گردش از محل کمک های فنی و اعتباری استان اقدام کند.
وی تاکید کرد: ما به دنبال استفاده از طرفیت کشتارگاه استان هستیم و پس از بررسی دقیق و مشخص شدن آمار دام مازاد استان در ماه های مختلف و اینکه مشکلی برای تامین گوشت استان ایجاد نشود، تصمیمات لازم در خصوص خروج دام اتخاذ می شود.
نعمتی در ادامه این نشست به ضرورت دسترسی آسان و سهولت شهروندان به اماکن نظارتی تاکید کرد و گفت: کانکس رسیدگی به شکایات و نظارت باید در اماکن پر تردد مستقر شود.
به گزارش ایرنا، در این نشست سهمیه تنظیم میوه شب عید به میزان ۶۰۰ تن سیب و پرتقال و تعیین تکلیف سند میدان میوه و تره بار و جانمایی برای استقرار کانکس بازرسی و پاسخگویی به شکایات مردمی مطرح و بررسی شد. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.