اخبار مرتبط

ایرج مسجدی روز سه شنبه در حاشیه دیدار از مرز مهران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پیش بینی های لازم برای انتقال زائران از کربلا به سمت مرزهای چهارگانه بویژه مرز مهران اتخاذ شده است.

وی افزود: همه تلاش خود را بکار گرفتیم تا زائران با کمترین مشکل به مرزها منتقل شوند و هم اکنون نیز موج بازگشت زائران به کشور آغاز شده است.

مسجدی یادآور شد: هرچند روز اربعین شاهد ورود تعداد دیگری از زائران ایرانی به خاک عراق هستیم  اما با کمک مسئولان عراقی پیش بینی های لازم صورت گرفته است.

به گفته سفیر ایران در عراق، هیچ مشکلی در مسیر اسکان، تغذیه و حمل و نقل زائران در ۲ سوی مرز وجود ندارد.

مسجدی تاکید کرد: زائران بتدریج و به آرامی برای خروج از عراق در مرزها حضور یابند تا مشکلی برای انتقال آنها در مرزها نداشته باشیم.

وی طی بازدید از پایانه مرزی مهران گفت: هم اکنون تردد در مرز مهران هم برای ورود زائران به عراق و هم ورود آنها به کشور به سهولت و در شرایط مطلوبی در حال انجام است.

به گزارش ایرنا، بنابر اعلام رئیس ستاد مرکزی اربعین تاکنون بیش از ۶۰ درصد از مجموع زائران اربعین امسال از مرز بین المللی مهران تردد داشته اند.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی از معابر اصلی و مهم تردد خودروهای شخصی، کامیون های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائران عتبات عالیات است.


پیش بینی می شود در ایام اربعین امسال ۷۰ درصد از مجموع زائران مرز مهران را برای تردد انتخاب کنند و هم اکنون به طور معمول در این ایام روزانه بیش از ۲۰۰ هزار نفر از مرز مهران راهی عتبات عالیات می شوند.

اربعین سال گذشته ۲ و نیم میلیون نفر از مرز مهران عبور کردند که پیش بینی می شود امسال این میزان تردد از سه میلیون نیز فراتر رود.

۷۱۸۰/۶۱۱۹

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.