اخبار مرتبط

احمد کرمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وضعیت کشور عراق تا این لحظه تاثیری بر روند تردد زوار در مرز مهران نداشته است.

وی یادآور شد: امروز پنجشنبه ۱۱ مهرماه تا ساعت ۱۰ صبح بیش از ۳۳ هزار زائر اربعین از مرز مهران عبور کردند.

معاون امور عمرانی استاندار ایلام افزود: بر اساس تصمیم ستاد مرکزی اربعین قرار بود فعالیت موکب ها از ۱۷ مهرماه شروع شود اما بدلیل شلوغی مرز مهران، موکب ها در سریع ترین زمان مستقر می شوند.

کرمی تاکید کرد: همچنین محموله های مربوط به موکب های مختص کشور عراق نیز در حال عبور از مرز مهران و استقرار در مسیر حرکت زائران در آنسوی مرز هستند.

وی اضافه کرد: تمامی دستگاه های امدادی و خدمات رسان نیز فراخوان شده اند و امشب و فردا در مرز مستقر خواهند شد.

رئیس قرارگاه ویژه اربعین در مرز مهران گفت: ناوگان اتوبوس درون شهری نیز در مهران مستقر می شود تا پس از هدایت خودروهای شخصی به پارکینگ، زائران بوسیله اتوبوس به مرز منتقل شوند.

کرمی افزود: محل اسکان اضطراری هلال احمر نیز با ۱۰ چادر ۲۰۰ متری در مرز مهران راه اندازی شده است.

به گزارش ایرنا، خروجی مرزی مهران در جنوب باختری و فاصله ۹۶ کیلومتری شهر ایلام کانون اصلی آمد و شد گردشگران مذهبی کشورهای عراق و ایران است.

در شرایط معمول روزانه ۶ هزار زائر ایرانی و عراقی از این گذرگاه مرزی سفر می‌کنند.

امنیت بالا و نزدیکی به شهرها و مکان‌های مقدس و بغداد پایتخت عراق از مهم‌ترین عوامل استقبال و انتخاب مهران به عنوان گذرگاه زائران عتبات عالیات عراق و ایران است.

هر سال در ایام اربعین حسینی نزدیک به سه میلیون نفر برای شرکت در راهپیمایی اربعین از مرز رسمی و بین المللی مهران راهی عراق می‌شوند.

۶۰۳۲

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.