رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ایلام، گفت: در جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی استان، مشکلات ۱۰۲ واحد غیرفعال و یا نیمه فعال مطرح‌شده که در این زمینه مشکلات ۸۹ واحد تولیدی استان در بخش‌های مختلف مرتفع شده است .

  به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «رحمت‌الله قیصوری»، صبح امروز (20 تیر) در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی و شورای برنامه‌ریزی این استان، اظهار کرد: از سال ۹۵ تاکنون ۹۲ جلسه شورای اقتصاد مقاومتی در استان ایلام برگزارشده است .

  وی، تصریح کرد: این تعداد، ۲۰ جلسه مربوط به سال ۹۵ و شش ماه اول سال ۹۶ و 72 جلسه از شش‌ماهه دوم سال ۹۶ تاکنون بوده است که جلسات شورای اقتصاد مقاومتی استان به‌صورت منظم برگزارشده و برای هر جلسه این ستاد، یک جلسه کارشناسی برگزار گردیده که تاکنون ۹۴ جلسه کارشناسی ستاد اقتصاد مقاومتی استان برگزارشده است .

  قیصوری با اشاره به مباحث مطرح شده در ستاد اقتصاد مقاومتی استان، ابراز کرد: پیگیری و گزارش عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان در حوزه اقتصاد مقاومتی، تعریف پروژه‌های اقتصاد مقاومتی، رفع موانع تولید واحدهای تولیدی با طرح مسئله در این ستاد، بررسی مباحث مربوط به موارد قانونی واحدهای تولیدی و گردشگری، بررسی مباحث مربوط به زیرساخت‌های واحدهای تولیدی ازجمله آب، برق، گاز و مالیات و مسائل مربوط به سرمایه‌گذاری و اشتغال طرح‌ها و واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی ازجمله مباحث مطرح‌شده در جلسات اقتصاد مقاومتی استان بوده است .

وی، گفت: بر اساس ارزیابی وزارت کشور و دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی کشور، استان ایلام رتبه ۲۷ کشور قرار داشت که در سال ۹۶ به ۷ ارتقا یافت و در جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی استان ۴۰۰ مصوبه تصویب‌شده که از این تعداد ۳۶۷ مصوبه اجرایی شده و مابقی در دست اقدام و اجرا قرار دارد .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ایلام، یادآور شد: در جلسات اقتصاد مقاومتی استان، مشکلات 102 واحد که غیرفعال و یا نیمه فعال بودند مطرح‌شده که ۵۶ واحد صنعتی و معدنی، ۲۱ واحد گردشگری، ۱۹ واحد کشاورزی و ۶ واحد مربوط به سایر حوزه‌ها بوده است .

قیصوری، خاطرنشان کرد: در جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی استان مشکلات ۸۹ واحد تولیدی استان برطرف شده است و توانسته گام‌های مؤثری در راستای برطرف کردن مشکلات واحدهای تولیدی استان برداشته شود.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.