رییس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز از اوج گیری کرونا در این استان خبر داد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اعلام کرد که با افزایش شمار بستری شدگان بدحال کووید ۱۹ ، این بیماری در البرز بار دیگر اوج گرفت.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، دکتر محمد فتحی روز جمعه به خبرنگاران گفت : در حالی که شمار پذیرش های روزانه در ۲ هفته اخیر  به طور متوسط کمتر از ۵۰ نفر بود، طی ۲۴ ساعت گذشته به ۶۴ نفر رسید.

وی بیان داشت: اکنون شمار  افراد تحت درمان در بیمارستان های البرز به ۴۰۶ نفر رسیده که بیانگر افزایش سطح اشغال تخت ها توسط بیماران کووید ۱۹ در استان است.

فتحی گفت : پنج بیمار کووید ۱۹ نیز طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان های البرز جان باختند و شمار فوت شدگان به ۲هزار و ۸۴۵ نفر رسیده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز با بیان اینکه ۳۳ هزارو ۵۰۳ بیمار کووید ۱۹ از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در بیمارستان های البرز بستری شده اند ، بیان داشت: ۳۰ هزار و ۲۵۰ بیمار کووید ۱۹ تاکنون در البرز بهبود یافته و از بیمارستان های ترخیص شده اند.

وی از مردم خواست با توجه به افزایش شمار مبتلایان به کووید ۱۹ از سفرهای غیر ضروری و حضور در مکان های پر ازدحام پرهیز کنند ضمن آنکه  برای حضور در مکان های عمومی و اداری رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک ضروری است. 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.