آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج خطاب به مردم اظهار داشت: به همت مردم و تدبیر رهبری ریشه این فتنه در کشور سه روزه جمع شد، اما در عراق و لبنان هنوز شاهد آن هستیم، ریشه این فتنه به آمریکا باز می گردد، آمریکا ۱۳ سال است که در لبنان و عراق در حال کار کردن است تا بتواند به موقع اهداف خود را پیاده کند.

وی افزود: شکست های پشت سر هم آمریکا، اسرائیل و آل سعود از محور مقاومت و شکست حاصل از فشارهای حداکثری به ملت ایران سبب شده تا در این مسیر قدم بردارند، با تخریب اماکن مقدسه در تلاش هستند تا شیعه در برابر شیعه قرار گیرد، مرجعیت را مورد تعرض قرار می دهند تا بدین طریق به اهدافشان دست یابند.

آیت الله حسینی همدانی در بخش دیگری از سخنان خود به ویژگی های افراد غیر انقلابی در داخل کشور که برخی توسط رای مردم انتخابات می شوند اشاره کرد و گفت:  القای شعار نه غزه نه لبنان، بی توجهی به خطر دشمنان، عدم ثبات در برابر استکبار جهانی، خوی کاخ نشینی، حرکت به سمت غرب، بی تفاوتی نسبت به افراد متخصص و نداشتن عزم جدی در برابر فساد از جلمه ویژگی های این افراد است.

وی اظهار داشت : در حالی که دستگاه قضا چوب مبارزه با فساد خود را برداشته و پرونده دانه درشت و دانه ریزها را بررسی می کند، می بینید که  یک عده چگونه برافروخته می شوند این در حالی است که دستگاه قضا با همین صلابت ادامه می دهد تا ریشه فساد از جامعه کنده شود.

امام جمعه کرج  ادامه داد: استفاده نکردن از ظرفیت نخگبان، اقتصاد سرمایه داری به جای اقتصاد مقاومتی، ترویج شعار ما نمی توانیم، انعقاد قراردادهای محرمانه بدور از مردم . متخصصان به بهانه جذب متخصصان، اعتقاد نداشتن به کالاهای غیر نفتی، ترویج افسار گسیخته سبک غربی در جامعه؛ تحریف سخنان امام(ره) و رهبری و افکاری بیگانه با فرهنگ ایثار و شهادت از دیگر ویژگی های افراد غیر انقلابی است که مردم در انتخاب این افراد باید دقت داشته باشند.

خطیب جمعه کرج در بخش دیگری از سخنان خود به تسخیر لانه جاسوسی آمریکا  در سال 1358 اشاره کرد و گفت: آن موقع هیچ چیز نداشتیم و  با دست  خالی توانستیم این حرکت انقلابی را انجام دهیم ، آقایان اقتدار ما را تضعیف نکنید، به سخنان امام(ره) و رهبری گوش دهید و عزتمندانه و با صلایت در این مسیر پیش بروید.

ضرورت انتخاب افراد اصلح برای مجلس 

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال جاری گفت : پس از ثبت نام نامزدها و تائید صلاحیت آنان، نوبت مردم است که نسبت به انتخاب افراد اصلح و شایسته اقدام کنند.

وی ادامه داد: مردم به شاخصه هایی مانند دشمن شناس، انقلابی و ضد اشرافی گری توجه کنند و اگر  بر مبنای قوم، قبیله و خویشاوندی فردی را انتخاب کنید نتیجه اش مشکلاتی است که امروز در جامعه می بینید.

آیت الله حسینی همدانی  اضافه کرد: برای کم کاری و مشکلاتی که رای می تواند درست کند ، رای دهندگان مسوول هستند و باید مراقب بود که برادر شهید ، روحانی و آزاده بودن تنها معیارهای انتخاب یک فرد اصلح نیست و نمی شود  به اعتبار یک شهید،  افراد معتبر شوند،چرا که می بینیم که برخی از این افراد چگونه بر خلاف قانون حرکت می کنند و در این راه نیز اصرار دارند.

وی گفت: میلیون ها تومان خرج می کنند تا به مجلس مستضعفان راه یابند، امروز در همین مجلس می بینید که چگونه عمل می کنند و برخی هیج دفاعی از منافع ملی، اسلام و انقلاب ندارند، ما در این راه مسوولیم.

حسینی همدانی ادامه داد: شورای نگهبان نیز  همواره با قدرت، صلابت و بدون اغماض عمل کرده و می کند،  اما اصل انتخابات در دست مردم است که باید اصلح ها را انتخاب شوند.

امام جمعه کرج افزود: مسوولان  نیز دقت کنند که در مساله خطیر و سرنوشت سازی مانند انتخابات اگر مقدمات آن به خوبی شکل نگیرد، نتیجه درستی نخواهیم داشت، همه مسوولان در زمینه انتخابات باید به گونه ای عمل کنند که شائبه ای ایجاد نشود و تحت تاثیر جوسازی و تهمت ها قرار نگیرند.

حسینی همدانی با ببان اینکه دعوت به حضور حداکثری وظیفه همگان است خاطر نشان کرد: در خصوص حضور حداکثری مردم در انتخابات که مساله مهمی است باید بیشتر کار شود.

وی در ادامه به دیدار رهبر انقلاب با بسیجیان اشاره  کرد و گفت: یکی از نکات و توصیه های مهمی که در این دیدار عنوان شد و باید هر چه بیشتر مورد توجه قرار گیرد تبدیل تهدید به فرصت ها بود، در این راه نباید مطالبات مردم فراموش شده و جلوی گرانی ها با قدرت گرفته و وعده های داده شده عملیاتی شوند.

حسینی همدانی گفت: مسببان گرانی که در این قضیه سوء تدبیر و سوء مدیریت داشته و خسارت های فراوانی به کشور وارد کردند نباید به عناوین مختلف از چنگال قانون و قضا رها شوند.

وی ادامه داد: مدیری که با استیضاح  می رفت که جوابگو باشد چرا باید با استعفا دادنش به دنبال پاک کردن صورت مساله باشد؟ چرا مطرح می شود که ما نیز مانند بقیه فهمیدیم که جریان چیست؟  می توان درآمد بنزین را از مالیات بر کالاهای غیر مولد بست و از کسانی که فرار مالیاتی دارند به دست آورد.

نماینده ولی فقیه در البرز گفت: درآمد دولت از افزایش قیمت بنزین بنا به گفته خودشان سالی ۳۱هزار میلیارد تومان است، این در حالی است که به ادعای سازمان امور مالیاتی اگر دولت،  تراکنش های بانکی را رصد و کسانی را که فرار مالیاتی دارند را شناسایی کند درآمد حاصل از آن به سالی حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان می رسد، این مساله را احیا کنند، نه مساله بنزین که فشار زیادی را به اقشار مختلف وارد می کند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.