حسین فاضلی هریکندی روز یکشنبه در آئین تودیع و معارفه معاون منابع انسانی دادگستری البرز با بیان اینکه دادگستری استان در این رابطه وضعیت مناسبی ندارد اظهار داشت: به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت از نظر همکاران قضایی در رتبه بیست و هشتم و از نظر اداری در کشور رتبه بیست و نهم را داریم.

وی اضافه کرد: آزمونی به همین منظور در سال ۹۶ برگزار که تاکنون ۵۸ نفر جذب و ۱۵۰ نفر دیگر باقی مانده‌اند، که البته با جذب این تعداد نیز هنوز در بخش نیروی انسانی مشکل داریم.

فاضلی هریکندی با بیان اینکه بومی‌گزینی و استفاده از ظرفیت‌های استان یکی از راه‌های جبران بخشی از کمبود نیروی انسانی است عنوان کرد: برنامه تحول قضایی استان پس از تائید ریاست قوه قضاییه اجرا که به این منظور کمیته‌هایی هشت‌گانه در حوزه‌های مختلف تشکیل می‌شود.

وی ادامه داد: گزارش ۱۰۰ روزه بر مبنای تحول قضایی و با نگاه استانی را تدوین که به ریاست قوه قضاییه تحویل داده می‌شود.

 حسین اعظمی معاون منابع انسانی دادگستری البرز نیز در این مراسم گفت: از حیث منابع انسانی، دادگستری استان در نقطه بحرانی قرار دارد به گونه‌ای که فعالیت حوزه قضا در برخی شهرستان‌های استان با ۱۵ درصد پست در حال فعالیت است .

وی اضافه کرد: در حوزه قضایی و اداری دادگستری البرز جزء سه استان آخر در کشور است و نیاز است که تعداد افراد در این پست‌ها افزایش یابد.

اعظمی با بیان اینکه البرز از وجود قضات باتجربه رنج می‌برد خاطرنشان کرد: با طرحی در خصوص فراخوان جذب قضات با تجربه بنا داریم تا این کمبود را جبران کنیم.

وی ادامه داد: همچنین تا یک ماه آینده قصد داریم دوره کارآموزی قضایی را در استان برگزار تا افرادی که این دوره را طی می کنند، جذب دادگستری البرز می‌شوند.

در این مراسم از مهدی سهرابی درخشان معاون پیشین منابع انسانی دادگستری استان البرز تقدیر و حسین اعظمی به عنوان معاون جدید معارفه شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.