این بیمارستان  ۵۰۰ تختخوابی که دهه ۷۰ در مرکز شهر کرج ساخته شده ، سهامداران اصلی آن بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور و سازمان همیاری شهرداری های استان البرز بودند.

بیمارستان امام خمینی (ره ) از ۲ سال پیش دچار مشکلات درآمدی شد که کارکنان آن چند بار برای دریافت حقوق و مزایای خود دست به تجمع زدند که در نهایت این بیمارستان به مزایده گذاشته شد.

قیمت کارشناسی پایه برای فروش این بیمارستان ۲۵۸ میلیارد تومان تعیین شده بود که برنده مزایده ۲ میلیارد و ۸۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بیشتر از این رقم پیشنهاد خرید داد.

پاکت تنها خریدار این بیمارستان امروز با حضور نماینده دادستان کرج ، ناظران و مسئولان دستگاه های سهامدار گشوده شد .

بنا به گفته نماینده دادستان کرج ، ایراد  شکلی  مزایده برطرف شده و خریدار دارای صلاحیت علمی و اجرایی  است .

همچنین محمود رضا  شیرازی رئیس سازمان همیاری شهرداری های البرز در این نشست گفت: کمیسیون مزایده نوبت هشتم فروش بیمارستان حضرت امام خمینی (ره) تعیین شد و خریداران  پنج درصد ضمانت نامه شرکت در مزایده را از بانک ملت به مبلغ ۱۲ میلیارد ۹۳۴ میلیون ۳۳۷ هزارو ۵۰۰ تومان ارائه دادند.

وی بیان داشت : بیمارستان امام خمینی (ره ) کرج حدود ۲ هفته پیش  که با بدهی  حدود ۱۰۰ میلیارد تومانی پس از مدتی توقف دوباره فعالیت خود را از سر گرفت .

به گفته وی ، کارکنان این بیمارستان ۱۱ ماه طلب حقوق و مزایای معوقه  دارند که پرداخت می شود.

تبدیل تعرفه های این بیمارستان با مصوبه مجلس  از خصوصی به دولتی  مشکلاتی برای درآمد ۶۶۰ پرسنل  آن  درپی داشت.

این بیمارستان در گذشته  ۲۰۰ پزشک  داشت و دخل و خرج آن براساس  رویه خصوصی محاسبه می شد.

به دنبال دولتی شدن تعرفه ها، مطالبات پزشکان به موقع پرداخت نشد که تعدادی از پزشکان طی ۲ سال گذشته بیمارستان را ترک کردند و پرسنل نیز دریافتی نداشتند.

رئیس سازمان همیاری شهرداری های البرز گفت : در نتیجه این  بیمارستان هم ورشکست شد.

شیرازی یادآور شد که طی ۲ سال گذشته حدود ۵۵ تجمع اعتراضی در این بیمارستان  شکل گرفت که  موضوع با حضور  دکتر عزیزاله شهبازی استاندار البرز رسیدگی و بخشی از مطالبات کارکنان  پرداخت شد.

این مسئول ادامه داد:  تعدادی  از کارکنان با ۲ ماه حقوق بازنشست شدند که اکنون ۳۳۵ نفر پرسنل داریم.

 این بیمارستان ۱۱۰ میلیارد تومان بدهی  شامل حدود ۲۵ میلیارد تومان بدهی سنوات گذشته و پرداختی بازنشستگان ،۱۴ و نیم میلیارد تومان مربوط به  پزشکان و مابقی مربوط به تجهیزات بسیار مدرن خریداری شده از کشور آلمان، دارد.

رئیس سازمان همیاری شهرداری های البرز گفت: با حمایت استاندار البرز و معاون امور هماهنگی استانداری توانستیم این بیمارستان را پس از مدتی توقف کاری دوباره فعال کنیم .

شیرازی اظهار داشت : شرایطی فراهم شد که بیمارستان دوباره  راه اندازی شود و طی ۲ ماه گذشته بخش های مختلف بیمارستان فعال سازی شد و از هفته گذشته تمام بخش های این بیمارستان خدمات رسانی به بیماران را از سرگرفتند.

وی با قدردانی از حمایت استاندار البرز و دانشگاه علوم پزشکی استان گفت : اکنون ملزومات مصرفی بیمارستان تامین شده و کادر درمانی در بخش های مختلف از جمله  قلب ، بیهوشی ، جراحی عمومی،  زنان و زایمان فعالیت دارند و بخش آنژیوگرافی فردا سه شنبه فعال می شود.

اکنون اورژانس این بیمارستان  نیز به صورت شبانه روزی خدمات لازم را به بیماران و مراجعه کنندگان ارائه می دهد.

۷۴۱۰/ ۶۱۵۵

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.