به گزارش ایرنا؛ سخنران اول این یادواره سردار پاسدار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که به برکات برگزاری یادواره شهدا اشاره کرد.

وی گفت: شهدای ایران اسلامی در راه اعتلای اسلام و حفاظت از نظام جمهوری اسلامی که یک الگوی برگرفته از حاکمیت نبوی و علوی است به شهادت رسیدند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  گفت: در طول تاریخ ایران برکتی به اندازه انقلاب اسلامی سراغ نداریم که خیرات و برکات آن برای عموم قابل مشاهده باشد و باید شکرگذار این جنبش بزرگ باشیم.

وی با اشاره به اینکه ادبیات سخنان رهبری از ابتدای سال ۹۸ تاکنون نشان از بشارت های بزرگی در گام دوم انقلاب دارد، تصریح کرد: امروز خیل عظیم بسیجیان انقلاب اسلامی به تمام معنا پای کار هستند  و حتی در سوریه نیز شاهد بودیم مردانه به میدان رفتند.  

سردار فدوی گفت: بیگانگان به مقابله ایران با اتحاد شیطان بزرگ علیه انقلاب اسلامی اعتراف می کنند و سرنگونی پهپاد آمریکایی نقل محافل انگلیس و آمریکا شده است و می گویند موشک پدافند هوایی ایران یک موشک استثنایی و خارق العاده است در حالی که قسمت کوچکی از این نوآوری ها به همت جوانان و غالب آن با عنایت خداوند انجام می شود.  

جانشین فرمانده سپاه پاسداران گفت : کسی در دنیا تصور نمی کرد علاوه بر دستگیری سربازان آمریکایی، ایران کشتی انگلیس را توقیف و پهپاد آمریکایی را سرنگون کند اما امروز دشمن اذعان دارد به معنای واقعی باید به دنبال قدرتی بازدارنده علیه ایران باشد و ما در مرحله سوم اقتدار و توانایی هستیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده مجلس خبرگان رهبری سخنران بعدی یادواره شهدای هشتگرد بود که در جمع مردم، مسئولین و خانواده شهدا به ایراد سخنرانی پرداخت. 

حجت الاسلام محمدی عراقی گفت: حفظ یاد شهدا از اهداف نظام و انقلاب اسلامی است و شهدا دین بزرگی بر عهده ما گذاشتند.

وی گفت: یکی از بهترین کارها برای یادآوری یاد و خاطره شهدا را برگزاری کنگره و یادواره شهدا دانست و اظهار کرد: راه و ارتباط میان شهدا و نسل جدید که در لوای حاکمیت جمهوری اسلامی پرورش یافته اند همین برگزاری یادواره شهدا است که می توان از طریق آن با سیره های شهدا آشنا شد.

محمدی عراقی در سخنان خود اشاره ای به مذاکره کرد و گفت: عده ای معتقد به مذاکره با شیطان  هستند و از جاده مقاومت خارج شدند و عده ای دیگر پرچم مقاومت را در دست دارند و صلاح نمی دانند به مذاکره، اینان مدافعان خون شهیدان هستند کسانی که رفتند تا ما بمانیم و امروز نباید اجازه بدهیم خونشان پایمال شود.

وی به سرنگونی هواپیمای مسافری جمهوری اسلامی و به شهادت رساندن ۲۹۰ مسافر و اینکه آمریکا وقیحانه به فرمانده ناوش که دستور آتش به هواپیما را داده بود مدال شجاعت داد و نمک بر زخم قربانیان این فاجعه پاشید و ما امروز بعد محکم پاسخ آن وقاحت را با شجاعت می دهیم، اشاره کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: عده‌ای خجالت نمی کشند دست درازی به بیت المال می کنند، حقوق‌های نجومی می‌گیرند، ارز ۴۲۰۰ تومانی را دریافت و به چندین برابر در بازار می فروشند و بجای ارزاق و مایحتاج مردم کالای لوکس وارد می کنند و اقتصاد کشور را به اختلال می کشانند. 

 قرائت قرآن، تشیع نمادین پیکر شهید گمنام، شعر و نوحه خوانی در وصف اهل بیت (ع) و شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم از دیگر برنامه های سی چهارمین یادواره شهدای شهر هشتگرد بود.

۹۹۳۳/ ۶۱۵۵

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.