• کدخبر: 1226830
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

نشست برنامه ریزی طرح های تحقیقاتی دامپزشکی با حضور ۱۵ تن از محققان مراکز تحقیقاتی استانی و با حضور علی اسحاقی، رئیس مؤسسه رازی، معاونان و مدیران مؤسسه به منظور تقسیم وظایف تحقیقات کاربردی به ویژه تحقیقات دامپزشکی در سالن زنده یاد کاوه مؤسسه رازی برگزار شد.

علی اسحاقی، رئیس مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در این نشست بر لزوم استمرار و تداوم ارتباط محققان با آزمایشگاه های مؤسسه رازی با هدف پیشبرد و پیشرفت طرح های تحقیقاتی تأکید کرد.

رئیس مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی تولید و تحقیق به ویژه تحقیقات دامپزشکی در حوزه بیماری ها را اولویت های مؤسسه رازی برشمرد و اظهار کرد: تمام فعالیت های تحقیقاتی این مؤسسه چه با هدف توسعه فرآورده های جدید و یا ارتقای کیفی فرآورده های جاری، مبتنی بر برنامه استراتژیک این مجموعه اولویت بندی شده است.

وی با تأکید بر اینکه پذیرش مسؤولیت طرح از سوی محققان به معنای متخصص بودن فرد در آن مسؤولیت است، تصریح کرد: تخصص و علم فرد متقاضی مبنای پذیرش طرح در کمیته های علمی و فنی مؤسسه رازی است و تخصص نباید زیر سایه پول قرار گیرد زیرا تمامی طرح ها با هدف رفع نیازهای دامپزشکی کشور برنامه ریزی می شود.

مجتبی محرمی، معاون تحقیقات و فناوری مؤسسه رازی نیز در این نشست با بیان اینکه رویکرد تحقیقاتی جدید مؤسسه، سفارش محور و بر مبنای اولویت های تعیین شده در شورای تحقیقات مؤسسه رازی است، گفت: در این رویکرد، نیازهای کلان دامپزشکی کشور در قالب طرح های کلان و پروژه های زیرمجموعه تعریف خواهد شد.

معاون تحقیقات و فناوری مؤسسه رازی تأئید اعتبار علمی طرح را لازمه تصویب طرح ها در کمیته های علمی و فنی اعلام و تصریح کرد: انتخاب طرح از سوی محقق و ارجاع طرح ها به کمیته های علمی – فنی مؤسسه به معنای تأئید قطعی طرح مذکور نیست و ممکن است طرحی ارسال شود اما به تصویب کمیته نرسد. 

وی با بیان اینکه طرح هایی که از سوی محققان و با توجه به حوزه علاقه مندی آن ها ارسال می شود باید در چارچوب اولویت های تعیین شده مؤسسه رازی باشد، یادآور شد: اولویت ها قابل بهینه سازی است و می توان آن ها را دقیق تر و جزئی تر بررسی کرد.

معاون تحقیقات و فناوری مؤسسه رازی، پرهیز از پراکنده کاری محققان را ضروری دانست و بر ارتباط مستمر و مداوم محققان دارای طرح مصوب با آزمایشگاه های موسسه رازی تأکید کرد.

در این نشست، پس از اعلام اولویت های تحقیقات دامپزشکی مؤسسه رازی، دغدغه ها و موضوعات مرتبط مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

46

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
  • کدخبر: 1226830
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.