رییس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری کرج گفت: روزانه هزار و 700 تن پسماند به مرکز دفن زباله حلقه دره منتقل می‌شود.
آرش ارشد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز اظهار کرد: روزانه بیش از هزار و 700 تن پسماند به مرکز دفن زباله حلقه دره منتقل می‌شود که بخش عمده‌ای از آنها دفن می‌شود.
وی ادامه داد: پسماند طلای سیاه است و پالایش آن به یکی از منابع درآمدی پایدار شهرداری‌ها در شهرهای توسعه یافته جهان تبدیل شده است.
این مسئول توضیح داد: متاسفانه در حال حاضر بخش کمی از زباله‌های تولیدی البرز پالایش و بخش عمده‌ای از آنها دفن می‌شود که همین دفن معضلات زیادی به همراه دارد که یکی از آنها ایجاد شیرابه از این زباله‌های دفن شده است.
وی اظهار کرد: نقوذ این شیرابه به خاک مشکلات زیادی در پی دارد که آلودگی منابع آبی یکی از آنها است.
این مسئول ادامه داد: یکی از شرکت‌های دانش بنیان استان طرحی مبنی بر تولید ماده اولیه بتن از شیرابه دارد که اگر اجرایی شود، یکی از معضلات جدی شهر برای همیشه حل خواهد شد.
رییس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری کرج افزود: از طریق این طرح، پسماندهای خشک استان نیز به مواد اولیه پروفیل‌های ام دی اف و نئوپان تبدیل می‌شود.
ارشد در تشریح مزیت‌های اجرای این طرح گفت: مهمترین مزیت آن هزینه تمام شده مناسب و فضای متر مربعی بسیار کمی است که این خط تولید احتیاج دارد که از طریق آن می‌توانیم با سرعت بالایی پسماند را احیا کنیم و به عنوان منابع تجدید پذیر مورد استفاده قرار دهیم.
وی در خصوص زمان اجرای طرح گفت: برای اجرای این طرح در مرحله اول باید ثابت شود این طرح نمونه مشابه داخلی ندارد چون اگر داشته باشد، اجرای آن بین شرکت‌های متقاضی به مناقصه گذاشته می‌شود.
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.