اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا؛ احمدعلی هراتی روز شنبه در حاشیه مراسم کتابخانه گردی در گفت و گو با ایرنا افزود: طرح کتابخانه گردی سال گذشته برای نخستین با همزمان با سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور (17 اسفند) در اجرا شد.
وی اظهار داشت: رشد و بالندگی یک جامعه در گرو ترویج فرهنگ مطالعه است و هر بتوانیم فضای کتابخوانی را توسعه بدهیم با جامعه ای توام با شکوفایی روبرو خواهیم شد.
هراتی افزود: کتابخانه ها به عنوان یک نهاد و یک مرکز فرهنگی محسوب شده که می توانند افزون بر فعالیت‌های فرهنگی ، نیازهای نوجوانان، جوانان، کودکان و بزرگسالان را در روستاها تامین کنند.
وی با قدردانی از حمایت های استاندار البرز گفت: به زودی عملیات ساخت کتابخانه مرکزی استان در زمینی به مساحت ۱۰ هزار مترمربع آغاز می شود که در مجموع ۱۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع به سرانه های فرهنگی کتابخانه ای البرز اضافه خواهد شد.
هراتی در پایان از زحمات و تلاش شهردار کلانشهر کرج و اعضای شورای اسلامی شهر کرج در اهدای زمین و همچنین تعامل و همراهی در ساخت و استانداری البرز در زمینه تخصیص ردیف اعتبار استانی برای این مهم تشکر کرد.
اعظم کرمی رئیس امور کتابخانه های شهرستان ساوجبلاغ نیز گفت : طرح کتابخانه گردی با هدف ترویج فرهنگ مطالعه توسط کتابخانه‌های تازه تاسیس آدینه ملک آباد چهار باغ و شهدای کردان در چندار اجرا می شود.
وی ادامه داد : کتابخانه گردی حاوی سه پیام مهم کتاب را دوست داشته باشیم، فرهنگ کتابخوانی را ترویج دهیم و کتابخانه نماد فرهنگی شهر ماست، می باشد.
وی گفت: این طرح یک روزه بوده و عضویت در این کتابخانه ها امروز به صورت رایگان است.
شهرستان ساوجبلاغ دارای 8 باب کتابخانه نهادی و یک کتابخانه سیار و 145 هزار نسخه کتاب است که درمجموع 8 هزار و 500 عضو فعال دارند.
در سال جاری 119 هزار نسخه کتاب توسط این کتابخانه ها به امانت داده شده است.
فرماندار ساوجبلاغ نیز در حاشیه این مراسم اظهار داشت: در شرایط کنونی که جامعه ما با هجمه های گسترده دشمنان به ویژه در بعد فرهنگی مواجه است و با توجه به وجود آثار ارزشمندی از دانشمندان فرهیخته کشور نیاز است به امر فرهنگ سازی در حوزه کتابخوانی توجه جدی داشته باشیم.
ابوالقاسم پالیزگیر افزود: کتاب و کتابخوانی در پیشرفت و تعالی انسان و به تبع آن در توسعه همه جانبه جوامع اهمیت بسزایی دارد.
وی با اشاره به نقش کتاب و کتابخوانی در توسعه پایدار گفت: با تربیت نسل امروز و ایجاد عادت به مطالعه می توان شاهد پیشرفت و دستیابی به توسعه پایدار بود.
9933/ 6155
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.