امام جمعه اصفهان تأکید کرد: توصیه‌های بهداشتی مثل ماسک زدن برای سلامت خودتان و خانواده‌هایتان است.

امام جمعه اصفهان در خصوص استفاده از ماسک، گفت: توصیه‌های بهداشتی مثل ماسک زدن برای سلامت خودتان و خانواده‌هایتان است، مسئولان امر می گویند با ماسک زدن و فاصله گرفتن ابتلا به ویروس کرونا ۸۰ درصد کاهش می‌یابد.

به گزارش جماران، آیت الله طباطبایی نژاد امروز در خطبه های نماز جمعه شهر اصفهان اظهار کرد: یکی از صفات مهم تولی و تبری است، به تعبیری دوستی خدا و اولیای خدا و دشمنی طاغوت و دشمنان خدا.

وی با بیان اینکه براساس روایات، دوستی و دشمنی مومن باید برای خدا باشد، افزود: مومن نباید کینه و دشمنی و یا دوستی شخصی داشته باشد، هر کاری باید فقط برای خدا باشد وگرنه جواب دارد.

به گزارش ایسنا، امام جمعه اصفهان تاکید کرد: لازمه دینداری این است که اولیا خدا را دوست داشته باشیم و دشمنان خدا را دشمن و همه کارهایمان برای خدا باشد.

آیت الله طباطبایی نژاد در خطبه های دوم نماز جمعه این هفته اصفهان، در خصوص استفاده از ماسک، گفت: توصیه‌های بهداشتی مثل ماسک زدن برای سلامت خودتان و خانواده‌هایتان است، مسئولان امر می گویند با ماسک زدن و فاصله گرفتن ابتلا به ویروس کرونا ۸۰ درصد کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به فوت ۲۲۰ نفر بر اثر کرونا در روز گذشته، گفت: همه باید توصیه‌های بهداشتی را به صورت جدی رعایت کنیم.

امام جمعه اصفهان همچنین با اشاره به ۱۶ هزار کشته در سال بر اثر تصادفات رانندگی، تصریح کرد: نباید شوخی گرفت، همه در معرض خطر هستیم و باید قوانین راهنمایی و رانندگی که جزو قوانین متقن است را رعایت کنیم.

طباطبایی‌نژاد همچنین به سالروز حمله به مسجد گوهرشاد و به خاک و خون کشیدن جمعی از مومنان در اعتراض به مخالفت رژیم پهلوی با حجاب اشاره کرد و افزود: پهلوی در ایران و آتاتورک از طرف اجانب دستور داشتند با اسلام مبارزه کنند و یکی از مهمترین راه‌های مبارزه با اسلام، حجاب است.

وی ادامه داد: برخی می‌گویند خدا برای یک موی سر انسان را به جهنم می‌برد؟ بله در ماه رمضان اگر یک دانه برنج را عمدا بخوری روزه‌ات باطل می‌شود، یک نقطه خون هم نجس است، حرام خدا کمش حرام است و زیادش هم حرام.

طباطبایی‌نژاد با بیان اینکه دشمن راه را می‌داند، تصریح کرد: کلید و رمز انحطاط تمدن ایران اسلامی از بین بردن عفاف و حجاب و بنیان خانواده است.

امام جمعه اصفهان همچنین با اشاره به توهین روزنامه شرق الاوسط به آیت‌الله سیستانی، گفت: این جنایت را محکوم می‌کنیم و می‌گوییم آثار شوم این جنایت کاری‌ها را خواهید دید. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.