ذبیح‌الله خداییان روز چهارشنبه در نشست شورای اداری شهرستان آران‌وبیدگل افزود: سازمان ثبت کشور در این راستا بر اجرای طرح کاداستر تاکید دارد که مشکلات اسناد و اختلاف‌های ملکی را تا حدود زیادی برطرف می‌کند.

وی با اشاره به آمادگی این سازمان برای اجرای طرح کاداستر در استان اصفهان و از جمله شهرستان آران‌وبیدگل بیان کرد: اجرای دقیق و کامل این طرح نیاز به همکاری و هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی دارد.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اضافه کرد: با اجرای دقیق این طرح طول و عرض جغرافیایی زمین‌ها مشخص می‌شود و با معلوم شدن تکلیف ملک‌های فاقد سند، مشکلات مردم برطرف خواهد شد.

وی مشخص نبودن مرز املاک مردم و اراضی ملی را یکی از مشکلات کشور دانست و تشریح کرد: در اجرای طرح کاداستر با استفاده از نقشه برداری هوایی، زمین‌های کشاورزی و مسکونی یا ملی مشخص می‌شود که در این صورت آمادگی کامل برای صدور سند در سازمان ثبت اسناد کشور وجود دارد.

خداییان در ادامه رویکرد جدید قوه قضاییه را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد: مبارزه با فساد از محورهای اصلی طرح تحول قضایی است که به صورت قاطع پیگیری می‌شود.

وی بیان کرد: مبارزه با فساد سوای اینکه شخص خطاکار از کدام گروه و دسته یا وابسته به مسوولان باشد، در دستور کار است و تنها مدارک ارتکاب جرم بررسی و بر اساس آن برخورد صورت می‌گیرد.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تاکید کرد: مبارزه با فساد با استقبال مردم روبه‌رو شده است اما برای تداوم و موفقیت آن نیاز به همکاری‌ همه دستگاه‌ها وجود دارد.

امام‌جمعه آران‌وبیدگل هم در این نشست با اشاره به جایگاه ویژه امر قضا در اسلام اظهار کرد: در دوره ریاست جدید قوه قضاییه شاهد رویکرد خوبی در زمینه‌های مختلف هستیم که مبتنی بر منویات رهبری فرزانه انقلاب است.

حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی افزود: امنیت در ابعاد مختلف معیشت مردم، رفع تبعیض‌ها و برخورد با مفسدان اقتصادی و دانه درشت‌ها انتظار مردم و رهبری معظم انقلاب از قوه قضاییه است.

وی کمبودهای حوزه قضایی آران‌وبیدگل را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: کمبود نیرو در این شهرستان بسیار محسوس است و نیاز به توجه بیشتر از نظر کمبود نیروی انسانی و تجهیزات دارد.

امام‌جمعه آران‌وبیدگل با بیان اینکه مردم این خطه با حضور در همه عرصه‌ها پایبندی خود به نظام و انقلاب را ثابت کردند، یادآور شد: کویر مرنجاب با گستردگی زیاد و ورود هزاران گردشگر از کمبود نیروهای انتظامی رنج می‌برد و دغدغه‌هایی برای دلسوزان ایجاد کرده است که امیدواریم با کمک ریاست قوه قضاییه برطرف شود.

فرماندار آران‌وبیدگل نیز در ادامه به نقش قوه قضاییه در برقراری عدالت، ایجاد آرامش و امیدآفرینی در کشور اشاره کرد و گفت: ایجاد امید موجب کاهش شکاف بین نظام و مردم می‌شود که در دوره جدید ریاست قوه قضاییه شاهد آن هستیم.

اسماعیل بایبوردی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولید داخل و رونق تولید افزود: حمایت حداکثری از تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران کشور از برنامه‌های ریاست جدید قوه قضاییه هم بوده که می‌تواند توسعه پایدار را در بر داشته باشد.

رییس قوه قضاییه به همراه یک هیات عالی قضایی برای بررسی آخرین مسایل قضایی و حقوقی اصفهان به این استان سفر کرده است.

آران‌وبیدگل با جمعیت بیش از ۱۰۳ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۶ کیلومتری کاشان و  ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.