حمیدرضا تاملی روز پنج‌شنبه در دیدار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با مسوولان و کارکنان شبکه بهداشت اردستان تشریح کرد: آب مهم‌ترین عامل تخلیه روستاها بود، در مرحله دوم نبود اشتغال و پس از آن بحث بهداشت و درمان و نیازهای آموزشی است چرا که امکانات کافی وجود ندارد و باید در این موارد بازنگری شود.

وی افزود: امروز بیشترین مشکل کمبود پزشک، تجهیزات پزشکی و امکانات مناسب است هر چند که مردم کمبودها را تحمل می‌کنند اما تبعیض را نمی‌پذیرند؛ در مواردی بیمارانی که نیاز به اعزام به مرکز  استان دارند، از سوی بیمارستان‌ها دیر پذیرش می‌شوند و برای این افراد مشکلات فراوان به وجود می‌آید.

فرماندار اردستان تصریح کرد: شرایط کنونی این شهرستان با وجود همه ظرفیت‌هایی که برای پیشرفت داشته، چنان است که جمعیت ۱۵۷ هزار نفری آن از سال ۱۳۲۷ به ۴۲ هزار نفر در سال ۱۳۹۵ کاهش یافت.

وی اضافه کرد: در چنین شرایطی این سال‌ها به مرور مشکلات کلان‌شهرها بیشتر شده، مناطق حاشیه‌ای در محرومیت باقی ماندند، روستاها تخلیه و با کاهش جمعیت روبه‌رو شدند و امروز هم با وجود تنگناهای اقتصادی باز این روش ادامه دارد.

فرماندار اردستان تاکید کرد: ممکن است این روش توزیع اعتبار بر مبنای جمعیت در کوتاه مدت اثرگذار باشد اما در بلند مدت اثر منفی برجا خواهد گذاشت؛ از سوی دیگر در شهرهای بزرگ مردم فرصت انتخاب در زمینه‌های گوناگون دارند اما در مناطق محروم و کوچک این حق وجود ندارد و مجبور هستند از خدمات دولتی استفاده کنند.

وی بیان کرد: پراکندگی جمعیت و گستردگی حوزه جغرافیایی از بزرگ‌ترین چالش‌های دستگاه‌های خدمات‌رسان این شهرستان است.

تاملی یادآور شد: اردستان از نظر گستردگی حوزه جغرافیایی برابر با استان تهران است و سومین شهرستان بزرگ استان اصفهان به شمار می‌آید.

شهرستان ۴۲ هزار نفری اردستان در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.