زنگ مانور ایمنی و زلزله در استان اصفهان صبح امروز همزمان با سراسر کشور در یک واحد آموزشی هنرستان در شهرضا به صدا در آمد و دانش‌آموزان مانور پناهگیری صحیح در برابر اثرات زلزله را تمرین کردند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان همزمان با آغاز این مانور به ایرنا گفت: با توجه به تعطیلی برخی از مدرسه‌های استان به دلیل آلودگی هوا، مقرر شد دانش‌آموزان این واحدهای آموزشی، مانور مذکور و آموزه‌های فرا گرفته شده را در منازل مسکونی تمرین کنند.

منصور شیشه‌فروش با بیان اینکه این مانور با هدف آمادگی دانش‌آموزان برای مواجه شدن ایمن در برابر اثر زلزله برگزار شد، افزود: دانش آموزان در این مانور، پناهگیری صحیح در برابر زلزله را در کلاس درس، آزمایشگاه، کتابخانه، فضای راهروها و حیاط مدرسه تمرین کردند.

وی ادامه داد: آنها با رعایت اصول استاندارد و ایمنی در خروج اضطراری از کلاس‌ها، اصول کار تیمی و هماهنگی در ارایه خدمات امدادی، حفظ آرامش، کمک‌های اولیه و نکات کلیدی در افزایش ضریب ایمنی در مدرسه و خانه را فرا گرفتند و تمرین کردند.

شیشه‌فروش خاطرنشان کرد: آموزش‌های لازم توسط مربیان هلال احمر، سازمان دانش آموزی، آتش نشانی و فوریت‌های پزشکی در ۲ ماه گذشته به ۸۵۰ هزار دانش آموز استان ارایه شد و با مشخص شدن مکان‌های امن در آموزشگاه‌ها و بررسی ایمنی و رفع نقص از مکان‌ها در قالب شورای ایمنی مدارس تدابیر لازم در تشکیل گروه‌های ایمنی و مدیریت بحران به‌عمل آمد.

مدارس اصفهان و ۱۰ شهرستان دیگر استان چهارشنبه به‌دلیل افزایش غلظت و انباشت آلاینده‌های موجود در هوا برای دومین روز متوالی در هفته جاری تعطیل شد.

استان اصفهان حدود ۹۰۰ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در پنج هزار و ۳۰۰ آموزشگاه دارد.  
از سال ۸۳ تاکنون مانورهای سراسری زلزله و ایمنی براساس تفاهم‌نامه‌های میان چند وزارتخانه و صدا و سیما و هلال‌احمر برگزار می‌شود. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.