تیم‌های فوتبال بانوان فولاد مبارکه سپاهان و ذوب‌آهن اصفهان جمعه هفته جاری 24 ماه آبان‌ از ساعت 10 صبح در هفته ششم لیگ‌برتر فوتبال بانوان در تنها شهرآورد فوتبال کشور به مصاف هم می‌روند که با وجود تلاش هر دو تیم تا پایان هفته پنجم به ترتیب با هشت و 6 امیتاز در رده‌های ششم و هفتم لیگ‌برتر فوتبال بانوان کشور قرار دارند.

در لیگ 12 تیمی فوتبال بانوان کشور تنها تیمهای سپاهان و ذوب‌آهن اصفهان هستند که از یک کلانشهر تحت عنوان شهرآورد به مصاف هم می روند، تیمهای شهرداری بم و شهرداری سیرجان نیز از استان کرمان در این رقابت ها شرکت دارند ولی از یک شهر حضور ندارند و از یک استان در لیگ برتر فوتبال بانوان حضور دارند.

با این وجود می‌توان گفت، دیدار تیم‌های ذوب‌آهن و سپاهان اصفهان تنها شهرآوردی است که در لیگ برتر فوتبال بانوان کشور برگزار می‌شود که همواره با هیجان، جذابیت و نشاط همراه است و حتی می‌تواند الگویی برای سایر شهرها و استان‌های کشور باشد.

امید فوتبال دوستان سپاهانی این بود که تیم فولاد مبارکه سپاهان با تغییراتی که در فصل جدید لیگ‌برتر داشت تا پایان هفته پنجم در رده‌های بالای جدول قرار بگیرد ولی این تیم تا پایان هفته پنجم با هشت امتیاز در میانه‌های جدول لیگ 12 تیمی فوتبال بانوان قرار گرفت تا برای نتیجهگیری و صعود به بالای جدول به دیدارهای آینده چشم بدوزد.

در مورد تیم سپاهان، این تیم در هفته نخست فصل جاری لیگ برتر فوتبال بانوان را با شکست آغاز کرد و در اصفهان بازی را با نتیجه 2 بر صفر به بانوان آذرخش کردستان باخت.

سپاهانی‌ها هفته دوم در خارج از خانه با ملوان بندر انزلی یک بر یک مساوی شدند تا در 2 هفته نخست لیگ برتر فقط یک امیتاز کسب کنند.

این تیم در هفته سوم روند صعودی خود را طی کرد و توانست در اصفهان بانتیجه پرگل هفت بر صفر بر نماینده بوشهر غلبه کند، طلایی پوشان نصف جهان در هفته چهارم با نتیجه پنج بر صفر توانست بر بانوان آویسا خوزستان غلبه کند و دومین پیروزی پرگل خود دست یابد.

این تیم روز گذشته در هفته پنجم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال بانوان کشور، در حالی که از شهرداری سیرجان در دقایق اول بازی سه گل دریافت کرد توانست بازی باخته را در اصفهان  جبران کند و به تساوی بکشاند.

 تیم فولاد مبارکه سپاهان در حالی جمعه این هفته 24 آبانماه در شهرآورد اصفهان میهمان ذوب‌آهن است که در 5 هفته گذشته 2 پیروزی، 2 تساوی و یک باخت به دست آورد و در جایگاه ششم لیگ برتر قرار گرفت.

شاگردان بیان محمودی که فصل قبل هدایت تیم ذوب‌آهن را برعهده داشت در این دیدار حساس برای پیروزی تلاش خواهند کرد تا خود را از میانه های جدول عبوردهند و جایگاه خود را تثبیت نمایند.

دیگر تیم اصفهانی یعنی ذوب‌آهن اصفهان  که با 2 امتیاز کمتر در یک رده پایینتر از همشهری خود  در رتبه هفتم  قرار دارد ، فصل جدید لیگ برتر را همانند طلایی پوشان با باخت آغاز کرد.

این تیم در  هفته نخست در ایلام با نتیجه پرگل پنج بر صفر از پالایش گاز این شهر شکست خورد و درهفته دوم با نتیحه یک بر صفر در اصفهان  بانوان همیاری آذربایجان غربی را شکست دادند.

سبزپوشان اصفهانی  در هفته سوم لیگ‌برتر بانوان در البرز با نتیجه 2 بر صفر بازی را به هیات فوتبال این شهر واگذار کردند تا دومین باخت خود را در هفته سوم تجربه کنند.

ذوب‌آهن در هفته چهارم در اصفهان مقابل تیم زاگرش شیراز با نتیجه پرگل پنج بر صفر پیروز میدان شد و توانست  تاپایان این هفته شش امتیاز کسب کند و در هفته پنجم نیز با باخت پنج بر صفر مقابل شهرداری بم مدافع عنوان قهرمانی به همان شش امتیاز اکتفا کند تا چشم امید این تیم برای کسب سومین پیروزی به شهرآورد اصفهان باشد تا هواداران خود را مسرور نماید.

بنا بر نظر کارشناسان رسانه ای با حمایت های باشگاه سپاهان و ذوب‌آهن از فوتبال بانوان، روند نتیجه گیری طلایی پوشان و سبزپوشان در لیگ برتر فوتبال در فصل جاری رو به جلو بوده است واین دو تیم می‌توانند با ارائه راهکارهای علمی و عملی  در  فوتبال به ویژه تاکتیک پذیری بازیکنان و ظرفیت های بالای بازیکنان خود در موارد تکنیکی وفنی با تمرکز بالا به نتایج بهتری دست یافت و حتی به سوی قهرمانی در لیگ برتر فوتبال کشور گام برداند.

شهرآورد فوتبال بانوان اصفهان علاوه برا این که برای بازیکنان و علاقمندان می‌تواند با توجه به جایگاه هر دو تیم در میانه های میدان هیجان انگیز و جذاب باشد، می تواند یک کلاس فوتبال بانوان در سطح کشور را به نمایش بگذارد، فوتبالی که از بانوان سپاهان و ذوب‌آهن ارائه می شود می‌تواند به جایگاه فوتبال بانوان در استان و حتی کشور کمک شایانی کند و تبلوری از فوتبال نصف جهان را به زیبایی برای بانوان تمامی ایران ارائه نمایند.

تیم‌های فولادمبارکه سپاهان و ذوب‌آهن ۲ نماینده اصفهان در لیگ برتر فوتبال بانوان فصل گذشته  این رقابت‌ها به ترتیب سوم و  پنجم شدند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.