حسین خادمی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: هفت هزار ساعت گشت و کنترل در منطقه‌های آزاد و حفاظت شده شهرستان از سوی یگان حفاظت محیط زیست کاشان انجام و در نهایت برای متخلفان صید و شکار ۲۶ پرونده قضایی پیگیری و ۲۵ رای صادر شد.

وی با اشاره توقیف سه قبضه اسلحه مجاز و  چهار قبضه اسلحه غیرمجاز بیان کرد: برخی ادوات شکار و صید دیگر نیز از شکارچیان متخلف کشف و جمع‌آوری شده است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست کاشان، پیش‌تر از افزایش رشد ۳۰ درصدی (از ۸۰۰ راس در سال گذشته به یک‌هزار و ۲۰۰ راس در سال‌جاری) انواع گونه‌های جانوری در منطقه حفاظت شده قمصر و برزک خبر داده بود.

بر اساس آخرین پایش‌ها ۲۰ گونه پستاندار، ۱۵ گونه خزنده، ۵۰ گونه پرنده و یک گونه دوزیست در این منطقه ۶۰ هزار هکتاری شناسایی شده است.

درمنه، انواع گون، چوبک و کلاه میرحسن از جمله گونه‌های گیاهی و گربه پالاس، قوچ و میش، کل و بز، گراز، پایکا و مار شاخدار جزو گونه‌های جانوری شاخص منطقه حفاظت شده قمصر و برزک به شمار می‌آید.

شهرستان ۳۶۵ هزار نفری کاشان با گستره چهار هزار و ۳۹۲ کیلومترمربعی، یک منطقه حفاظت شده دارد که در جنوب‌ غربی مرکز این شهرستان واقع است.

۶۱۳۶/۸۱۲۳

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.