مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهارداشت: پنج ماهه امسال ۳۳۳ مورد آتش‌سوزی در کاشان رخ داد که خوشبختانه این حادثه‌ها به فوت منجر نشد.

محمدمسعود چایچی با اشاره به اینکه سه نفر در جریان آتش‌سوزی‌ها دچار سوختگی شدند، افزود: آتش‌نشانان در جریان این حادثه‌ها ۲۴ نفر را که در میان شعله‌های آتش گرفتار شده بودند، نجات دادند.

وی در ادامه بیان کرد: کاشان جز وقوع آتش‌سوزی‌ها در پنج ماه گذشته ۹۳۰ حادثه‌ دیگر را نیز شاهد بود که آتش‌نشان در جریان آنها جان ۳۶۷ نفر را نجات دادند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان اظهارداشت: با تاسف در جریان این حادثه‌ها ۹ نفر جان خود را از دست داده و ۷۵ نفر نیز آسیب دیدند.

وی اضافه کرد: علت بیشتر این حادثه‌ها افروختن آتش به صورت عمدی، اتصال برق، نشت مواد آتش‌زا، انتقال حرارت، نقص فنی کپسول یا پیک‌نیک، پرتاب یا شعله‌ور شدن مواد نفتی و آتش‌زا، نشت گاز، پرتاب جرقه جوشکاری و حرارت زیاد اعلام شده است.

چایچی با تاکید بر لزوم توجه مردم به نکات ایمنی و دوری از محل حادثه در هنگام امدادرسانی یادآور شد: آتش‌نشانان کاشانی با ۳۰ دستگاه خودروی سبک و سنگین در قالب پنج ایستگاه آماده خدمات‌رسانی به مردم هستند.

کاشان در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

۶۱۳۶/۸۱۲۳

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.