وزیر اقتصاد گفت: شرایط اقتصادی کشور با کمک مردم، فعالان بخش‌خصوصی و نظام مدیریت اجرایی کشور به مرحله‌ای از ثبات نسبی رسیده است.

به گزارش ایلنا، فرهاد دژپسند امروز پنجشنبه در هفتاد و هشتمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی در اصفهان افزود: شرایط اقتصادی کشور با کمک مردم، فعالان بخش‌خصوصی و نظام مدیریت اجرایی کشور به مرحله‌ای از ثبات نسبی رسیده است. نمی‌توانیم بگوییم این شرایط مطلوب است اما متناسب با محدودیت‌ها، مزاحمت‌ها و پیچیدگی‌های می‌توان گفت شرایط امروز اقتصادی کشور مقبول است.

وی با بیان اینکه دشمنان در پنج ماهه گذشته بدترین نوع شیطنت ها از جمله جنگ اقتصادی علیه کشور ما بکار گرفتند، اظهارکرد: این فشارها و تحریم ها که می‌توانست در شرایط دیگر تاثیرات شکننده‌ای بر اقتصاد ما بگذارد با همکاری و همدلی و همراهی مردم، بخش خصوصی و سایر دستگاه‌ها به خوبی مدیریت شد و تحریم‌ها تاثیر چندانی بر اقتصاد ما نگذاشت. مردم در این شرایط حساس اقتصادی نجیبانه از حقوق به حق و قانونی خود گذشتند و بخش خصوصی هم با ورود به وسط میدان در نقش فوروارد به خوبی ایفای نقش کرد.

دژپسند متذکر شد: این جمله که امروز در شرایط حساسی قرار داریم تکراری شده اما این‌دفعه با دفعات دیگر فرق دارد و به واقع شرایط اقتصادی امروز با گذشته متفاوت است.  برای حفاظت و دفاع از هویت و استقلال کشور راه طولانی و درازی در پیش رو داریم و همانند دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی هشت‌ساله باید ثابت کنیم که می‌توانیم مقابل همه مسائل، سختی‌ها و مشکلات ایستادگی و مقاومت کنیم. با قابلیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در کشور و مردم دستیابی به این اهداف والا چندان دور از دسترس و دشوار نیست.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه امروز همکاری و همدلی بی نظیری در کشور و استان‌های مختلف بوجود آمده و این همکاری، دیوار چدنی بسیار محکمی در مقابل نفوذ دشمنان ایجاد کرده، افزود: باید با همکاری، اتحاد و همدلی، تقاضا برای استفاده از کالاهای داخلی را با تلطیف و کاهش قیمت ها بیشتر کنیم و صادرات را افزایش دهیم و بذر امید را در سراسر کشور بپاشیم. ملت ایران با برخورداری از وحدت، همدلی و همکاری بالای خود  نیازی به داشتن بمب اتمی ندارند. جامعه ایرانی از تمام شاخصه‌های عقل و علم خوبی برخوردارند، باید عزم و عمل را نیز به این شاخصه‌ها اضافه کنیم.

وی در پایان گفت: با همکاری،  همدلی و هم افزایی می‌توانیم به مراتبی دست پیدا کنیم که دیگران هم اذعان کنند با ایران و ایرانی نمی‌توان طرف شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.