اخبار مرتبط

وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: بنیاد علمی اِکو نقش مهمی در روابط علمی و دستاوردهای آن و همچنین اشکال مختلف تکنولوژی دارد.
به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، منصور غلامی صبح امروز (سه شنبه) در دیدار با وزیر علوم و فناوری پاکستان که در دانشگاه اصفهان در حال برگزاری است، اظهار کرد: زمینه های همکاری دو کشور در بخش‌های مختلف وجود دارد.
وی افزود: در ایران چند دانشگاه مرجع وجود دارد که در زمینه های مختلف می توانند همکاری های خوبی داشته باشند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بنیاد علمی اکو نقش مهمی در روابط علمی و دستاوردهای آن و همچنین اشکال مختلف تکنولوژی دارد.
وی بر توسعه روابط دو کشور تاکید کرد و گفت: برنامه های دو جانبه فرهنگی و تعاملات دانشجویی بین دو کشور باید تقویت شود.
غلامی همچنین به نقش دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتی به عنوان دو دانشگاه جامع کشور اشاره کرد و گفت: این دانشگاه ها نقش مهمی در توسعه روابط اقتصادی اِکو دارند.
 وی با بیان اینکه این ارتباط از نزدیکی زبانی بین دو کشور نشات می گیرد، اظهار کرد: زبان فارسی زبان سه کشور ایران، هند و پاکستان است که این نزدیکی زبانی منجر به زمینه های مشترک فرهنگی بسیاری بین آنها می شود و بستر مناسبی برای توسعه روابط خواهد بود.
وزیرعلوم پاکستان نیز در این دیدار، گفت: فعال شدن سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو به تقویت اقدامات سازمان های وابسته این سازمان مانند بنیاد علمی بستگی دارد که بر روابط علمی کشورهای منطقه به ویژه ایران و پاکستان متمرکز است.
چادری فواد حسین با تاکید بر آمادگی این کشور برای توسعه روابط علمی با ایران، تصریح کرد: زمینه‌های بسیار خوب همکاری در بخش‌های مختلف فناوری مانند نفت، کشاورزی، صنعتی، پزشکی، آینده پژوهی، نانو، زراعت و آبیاری بین دو کشور وجود دارد.
وی با اشاره به سرعت زیاد پیشرفت علم و فناوری در دنیا، افزود: کشورهای منطقه به ویژه عضو اکو می‌توانند با توسعه تبادلات علمی و فناوری در زمینه فناوری‌های برتر، قدم‌های بسیار خوبی بردارند.
وزیر علم و فناوری پاکستان همچنین بر ارتباط و همکاری بیشتر بین مسلمانان تاکید کرد.
به گزارش ایسنا، وزیر علوم ایران و وزیر علوم و فناوری پاکستان برای حضور در چهارمین اجلاس هیات امنای بنیاد علمی اکو و پنجمین نشست بنیاد اجرایی در اصفهان حضور دارند.
کد خبرنگار: 13037

انتهای پیام انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.