اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، علی اکبر مرتضایی قهرودی چهارشنبه شب در همایش 'چهل سال تجربه، افتخار به گذشته و امید به آینده' در باغ پرندگان قمصر کاشان با اشاره به فرمانداران پیشین این شهرستان افزود: آنها با کارنامه ای پر افتخار، پشتوانه ای محکم و قوی و مسیری هموار فراهم کردند تا امروز بتوانیم ادامه دهنده راه آنها باشیم و گردآوری سال ها تجربه در مجموعه کتابی می تواند چراغ راهی باشد.
وی بیان کرد: فرمانداری به دلیل اهمیت و حساسیتی که دارد شاید مهمترین پست محسوب شود، زیرا باید همه مسائل سیاسی، امنیتی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را مدیریت کند که البته هر یک می تواند تبعاتی به همراه داشته باشد اما مهم تصمیم گیری بجا و حساب شده است.
فرماندار ویژه کاشان اضافه کرد: نگاهی به گذشته پر افتخار ما پس از پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و مدیریت با وجود فقدان قوای نظامی و دستگاه اداری و سیاسی همه تجربه هایی نو برای سکانداران مدیریت کاشان بود که سال های بسیاری سختی را پشت سر گذاشتند.
وی با تاکید بر اینکه مدیریت شهرستان کاشان نیازمند درایت، شجاعت، درک دقیق قانون، شناخت ظرفیت ها و تصمیم های شجاعانه و استقامت در برابر فشارهای داخلی و خارجی بوده، عنوان کرد: هشت سال جنگ تحمیلی، دوران سازندگی و تحریم های مداومی که از سوی کشورهای مستکبر و قدرتمند جهان به کشور وارد می شد، مدیریت را بسیار سخت تر کرد.
مرتضایی قهرودی تصریح کرد: مسوولیت فرمانداری در این منطقه با پیشینه هفت هزار و 500 ساله که یکی از نخستین خاستگاه های تمدن شهرنشینی در جهان محسوب می شود، افتخاری است که نصیب هر شخصی نمی شود و امید است که بتوانم در ادامه این راه 40 ساله، سکاندار خوبی برای این کشتی باشم.
وی در ادامه با اشاره به آغاز طرح عمرانی زیرگذر در میدان ولیعصر (عج) و راه اندازی رادیو کاشان گفت: رفع مشکلات مرزی کاشان با آران و بیدگل و همچنین مشهد اردهال کاشان نیز پیگیری خواهد شد چرا که ساکنان این مناطق به دلیل تقسیمات دچار مشکلاتی شدند که امید است به نتیجه برسد.
به گزارش ایرنا، مهدی حری، علیرضا جوادی، غلامرضا عطوفی و حسن فدایی چهار نفر از فرمانداران پیشین کاشان که در همایش حضور یافته بودند، در ادامه این آیین با اهدای لوحی قدردانی شدند.
پیش تر رحیم رفیعی پور، حسین انواری، اسماعیل جوادی، حبیب الله مزروعی، ابراهیم تفرشی، مهدی حری، حسین سیستانی، علی حاجی دلیگانی، علیرضا جوادی، ابوالفضل صدراییه و حمیدرضا مومنیان به ترتیب در بین سال های 1357 تا 1397 مسوولیت فرمانداری کاشان را عهده دار بودند.
8123
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.