اخبار مرتبط

محسن وزیری عصر سه شنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به این که برخی کشورهای شرکت کننده در این رقابت ها، درخواست تعویق مسابقات جهت برگزاری رقابت های انتخابی تیم های خود را داشتند، فدراسیون جمهوری اسلامی و فدراسیون جهانی کشتی با تعویق این مسابقات موافقت کردند.
وی ادامه داد: لغو این مسابقات در اسفندماه سال جاری در قم هیچ ارتباطی با استعفای رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران و حوادث اخیر مربوط به کشتی نداشت و ما در استان قم همه تمهیدات را برای برگزاری این رقابت ها اندیشیده بودیم.
رسول خادم رئیس فدارسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران و برخی مسئولان هیات های کشتی استان های کشور به دلیل برخی حوادث مربوط به این رشته ورزشی از دو هفته قبل استعفا دادند.
وزیری تصریح کرد: با توجه به این که در پایان سال قرار داریم برگزاری این مسابقات در خرداد سال آینده فرصت بیشتری را برای برنامه ریزی و آمادگی بیشتر کشتی گیران در اختیار ما قرار می دهد و از این تعویق استقبال می کنیم.
مسابقات بین المللی کشتی فرنگی نوجوانان جام یادگار امام راحل در تیرماه امسال نیز با حضور تیم هایی از 14 کشور جهان و پنج تیم از جمهوری اسلامی ایران در قم برگزار شده بود که در نهایت تیم های ایران، آذربایجان، ترکیه و ارمنستان به ترتیب اول تا چهارم شدند.
در این رقابت ها تیم های کشتی فرنگی کشورهای عراق، تاجیکستان، آذربایجان، قرقیزستان، سوریه، صربستان، ایتالیا، اوکراین، ارمنستان، گرجستان، فنلاند، بلغارستان، لبنان و ترکیه حضور داشتند.
این مسابقات از دهه 80 به صورت منظم در قم برگزار می شد ولی از سال 1390 تا امسال به خاطر نبود امکانات، این رقابت ها در قم برگزار نشد.
7401 / 1175
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.