امیر ملاحسینی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا،‌ افزود: طرح‌های پژوهشی که توسط معلمان ارائه می‌شود، در کیفیت تدریس تاثیر بسزایی دارد و برترین ایده‌ها برای اجرایی شدن به مدارس ارسال می‌شود.

وی اضافه کرد: ۹۳۶ دانش‌آموز پژوهشگر نیز در مدارس قم تحصیل می‌کنند که تعدادی از آن‌ها در جشنواره‌ها و مسابقات پژوهشی و فناوری مختلف حائز رتبه‌های برتر شده‌اند.

وی بیان کرد: به مناسبت هفته پژوهش و فناوری همایشی با هدف تجلیل از معلمان پژوهنده برگزار خواهد شد و در این آیین از ۷۴ معلمی که در طرح‌های پژوهشی نوآوری داشته‌اند، تقدیر خواهد شد.

ملاحسینی اضافه کرد: همایشی نیز برای تجلیل از دانش‌آموزان پژوهش گری که در جشنواره‌های جابرابن حیان، نوجوان خوارزمی، نوجوان سالم و جوان خوارزمی رتبه آورده‌اند،‌ برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: حمایت مالی از ۳۳ پایان‌نامه کارشناسی ارشد و دکترا  و آیین نمادین نواختن زنگ پژوهش از جمله برنامه‌های هفته پژوهش است.

به گفته وی، برگزاری جشنواره فیلم رشد در سطح مدارس، بازدیدهای علمی و پژوهشی دانش‌آموزان از مراکز علمی و صنعتی از دیگر برنامه‌هایی است که در هفته پژوهش و فناوری برگزار خواهد شد.

مسؤول اداره تحقیق و پژوهش آموزش‌وپرورش قم گفت: مرکز تحقیقات فرهنگیان از جمله مراکزی در استان قم است که امکانات تحقیق و پژوهش را در رشته‌های مختلف در اختیار فرهنگیان قرار داده و روزانه از ۰۷:۳۰ تا ۱۹ فعال است.

وی افزود: در هر ناحیه از آموزش‌وپرورش نیز یک پژوهش سرای دانش‌آموزی فعال است که فرصت تحقیق و پژوهش را در زمینه‌های مختلف علمی و پژوهشی برای دانش‌آموزان محقق نموده‌است.

آیین‌های هفته پژوهش و فناوری ۱۶ تا ۲۲ آذرماه در قم برگزار می‌شود.

در سال تحصیلی حدود ۲۶۵ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل هستند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.