به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری پلیس، سردار عبدالرضا آقاخانی با اشاره به شناسایی و دستگیری اعضای یک باند تصادف‌های ساختگی در قم، اظهار داشت: با شناسایی محل سکونت متهم اصلی تحقیقات گسترده کارآگاهان در این زمینه آغاز و نامبرده به همراه ۵ تن از همدستانش طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند.

وی تصریح کرد: طی بازرسی از مخفیگاه این افراد اوراق سفید امضا و دارای اثر انگشت و نیز تعدادی سفته سفید و نگارش شده کشف شد.

وی گفت: متهمان به ۱۵ فقره کلاه‌برداری از شرکت‌های بیمه به مبلغ ۲۰ میلیارد ریال اعتراف کردند که درنهایت با صدور قرار قانونی روانه زندان شدند.

آقاخانی تصریح کرد: کلاه‌برداران با تشکیل باند، این‌گونه جرائم خشن را مرتکب می‌شوند و به‌طور عمده مصدومان خود را از افراد معتاد و یا بی‌بضاعت انتخاب می‌کنند و با دادن وعده‌های واهی و حق‌الزحمه بالا آنان را فریب داده که علاوه بر آسیب دائمی جسمانی، صدمات روحی و روانی زیادی نیز برای آن‌ها و خانواده‌هایشان به همراه خواهد داشت.

وی از شهروندان درخواست کرد، در صورت اطلاع از فعالیت این‌گونه شبکه‌ها ضمن عدم همکاری، موضوع را به پلیس اعلام کنند همچنین شرکت‌های بیمه باید با شناسایی نقاط آسیب‌پذیر در سازمان‌ها و ارگان‌های مرتبط، راهکارهای مقابله و پیشگیرانه را تدوین و اجرایی کنند.

کشف ۲۴۶ کیلوگرم تریاک در قم

فرمانده انتظامی قم همچنین از کشف ۲۴۶ کیلو و ۶۵۰ گرم تریاک در این استان خبر داد و گفت: در این رابطه ۲ قاچاقچی دستگیر شدند.

آقاخانی ادامه داد: در پیگیری اطلاعاتی اداره عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قم، یک قاچاقی مواد مخدر شناسایی و مشخص شد وی قصد دارد با خودرو نیسان، محموله مواد مخدر را از یک استان مرکزی با عبور از محور مواصلاتی قم به استان تهران منتقل کند، بنابراین بلافاصله موضوع در دستور کار مأموران این پلیس قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در ادامه ضمن هماهنگی قضایی مأموران به محورهای مواصلاتی استان اعزام شدند و با کنترل تردد خودروهای عبوری سرانجام خودرو مذکور را شناسایی، متوقف و متهم را دستگیر کردند.

آقاخانی گفت: سپس نامبرده به همراه خودرو نیسان به یگان منتقل و در بازرسی به‌عمل‌آمده از خودرو ۲۰۶ کیلوگرم تریاک در قالب ۲۰ بسته کشف شد.

وی افزود: همچنین در عملیاتی دیگر، طی بازرسی از یک دستگاه خودرو وانت نیسان در یکی از محورهای مواصلاتی استان، ۴۰ کیلو و ۶۵۰ گرم تریاک در قالب ۸ بسته کشف و متهم دستگیر شد.

توقیف اتوبوس حامل کالای قاچاق در قم

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قم نیز از کشف یک محموله ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی قاچاق در نتیجه بازرسی از یک دستگاه اتوبوس در محور سلفچگان خبر داد.

 سرهنگ میکائیل قهرمان پور اظهار داشت: با تلاش ماموران پلیس آگاهی استان قم یک دستگاه اتوبوس به ظن قاچاق لوازم‌خانگی درحالی‌که فاقد مسافر بود در محور سلفچگان متوقف شد.

وی افزود: راننده و کمک‌راننده در مواجهه با ماموران اذعان داشتند جهت تعمیر، اتوبوس را به تهران منتقل می‌کنند.

قهرمان پور تصریح کرد: در ادامه خودرو برای بررسی به یگان منتقل و در بازرسی از قسمت‌های مختلف آن، ۲ دستگاه ماشین لباسشویی، ۲ هزار و ۲۰۰ قطعه لوازم جانبی رایانه، ۸ هزار و ۳۰۰ قوطی نوشابه، ۴ هزار و ۳۰۰ بسته خوراکی شامل (بیسکویت، شکلات و نسکافه) قاچاق کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی قم گفت: در ادامه نمونه کالاها به گمرک ارسال شد و کارشناسان ارزش کالاهای مکشوفه را ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کردند.

قهرمان پور افزود: درنهایت هر ۲متهم به همراه پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی استان شدند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.