سرهنگ پاسدار علی دستوری روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: یکی از محورهای مورد توجه بسیج سازندگی برای کمک به اقتصاد استان و حل مشکل بیکاری درقم، تشکیل قطب‌های اقتصادی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است که در همین رابطه به دنبال فرهنگ‌سازی گسترده در میان مردم هستیم.

وی بیان کرد: به دنبال آن هستیم که اقشار مختلف در برنامه‌های اقتصادی حضورداشته باشند و در این رابطه از همه ظرفیت‌های استان استفاده شود،‌ در همین رابطه به مناسبت ۴۰ سالگی بسیج ۴۰ نشست بصیرتی را در سطح پایگاه‌های محلات استان برگزار کردیم که در آن‌ها بر موضوعاتی همچون ترویج فرهنگ خرید کالای ایرانی تاکید شد.

وی ادامه داد: فعالیت دیگر بسیج سازندگی درحوزه اقتصادی،‌ ارائه آموزش‌های لازم و مشاوره‌های تخصصی به افراد جویای کار است تا یک جوانی که می‌خواهد وارد حرفه‌ای شود، آشنایی لازم با بازار کار را داشته باشد و بتواند با بهره‌وری بالا کسب‌وکار خود را ادامه دهد.

دستوری گفت: در این خصوص کارگاه‌های آموزشی اشتغال و کارآفرینی برنامه‌ریزی‌شده است که در یک سال اخیر بیش از ۴۰۰ نفر در این کارگاه‌ها آموزش‌های لازم را فراگرفتند.

وی بیان کرد: محور دیگر برنامه‌های اقتصادی بسیج سازندگی استان،‌ ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت است که در بخش صنایع تبدیلی و مشاغل خانگی پرداخت می‌شود، در همین خصوص از سال گذشته تاکنون ۱۵ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت‌شده که برای ۲۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد کرده و موجب تقویت سبد معیشتی بسیاری از خانواده‌ها شده‌است.

وی ادامه داد:‌ کمک به راه‌اندازی کارگاه‌های تولیدی، محوردیگر فعالیت‌های اقتصادی بسیج است که در این زمینه افراد با کمک بسیج، فضایی را برای انجام فعالیت‌های اقتصادی همچون تولید پوشاک و بسته‌بندی مواد غذایی آماده می‌کنند و به کسب‌وکار می‌پردازند.

مسئول بسیج سازندگی قم گفت:‌ در همین زمینه طی هفته بسیج ۲کارگاه با اشتغال‌زایی برای ۵۰ تن افتتاح شد که البته این کارگاه‌ها علاوه بر اشتغال‌زایی موجب آموزش کسب‌وکار به افراد جویای شغل نیز می‌شود.

وی بیان کرد: انجام اقدامات تخصصی همچون اجرای طرح همگام با کشاورز و حمایت از بهره‌برداران این بخش توسط بسیج مهندسین کشاورزی و طرح کمک به واحدهای تولیدی دچار رکود توسط بسیج مهندسین صنعت از دیگر برنامه‌های بسیج برای ارتقا جایگاه اقتصادی استان و افزایش فرصت‌های شغلی درقم است.

وی ادامه داد: بسیج سازندگی همواره آمادگی دارد تا در اجرای طرح‌های زودبازده اقتصادی کمک‌کار دستگاه‌های اجرایی استان باشد و در این زمینه برای سرعت بخشی به روند اجرای طرح‌ها از ظرفیت‌های خوبی همچون استفاده از گروه‌های جهادی بهره‌مند است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.