عباس ذاکریان عصر یکشنبه در هفتمین جلسه شورای ترافیک قم در تالار امام جواد (ع) استانداری اظهار داشت: با توجه به اینکه آخرین آمار این طرح مطالعاتی مربوط به سال ۸۲ است، و زمان زیادی از آن گذشته، نیاز بود که به روز رسانی شود، برای این کار مشاور گرفته شده و حدود یک سال و نیم است که روی آن کار می کند.

وی بیان داشت: فصل پنجم این طرح مربوط به نقاط حادثه خیز و افزایش ایمنی معابر است که با همکاری پزشکی قانونی، پلیس راهور و اورژانس اطلاعات خوبی جمع آوری شده‌است.

ذاکریان همچنین با بیان اینکه طی سال های ۹۴ تا ۹۷ در مجموع ۱۸۸ نقطه حادثه خیز موجود در سطح شهر قم به شهرداری اعلام و پیشنهادهایی نیز برای رفع آن صورت گرفت، افزود: ۸۴ مورد آن انجام، ۲۲ مورد در کمیته های مربوطه مانند کمیته فنی شورای ترافیک مخالفت شده و ۵۶ مورد نیز مانند تقاطع های غیر همسطح زمان بر بوده است.

معاون شهردار قم ادامه داد: ۲۱ مورد مانند روشنایی معابر مربوط به اداره های دیگر و پنج‌ مورد نیز تکراری بوده‌است.

ذاکریان تصریح کرد: برای سال‌جاری نیز ۱۴۳ نقطه حادثه خیز به شهرداری اعلام شده که با کمک پلیس راهور و به اتفاق سر کلانترها و مسئولان ترافیک مناطق از این موارد بازدید شده و در دستور کار کمیته فنی شورای ترافیک قرار گرفته تا تدبیری اندیشیده شود.

وی خاطرنشان کرد: سال قبل برای مکانیزه کردن پلهای عابر پیاده در قم مناقصه ای را برگزار کردیم ولی به دلیل نوسانات نرخ ارز هیچ کس درآن شرکت نکرد.

وی افزود: امسال برای مکانیزه کردن چهار پل عابر پیاده یک شرکت کننده با ۱۲۰ میلیارد ریال برنده شد، یعنی مکانیزاسیون هر پل ۳۰ میلیارد ریال هزینه دارد.

وی گفت: در این خصوص دستگاه های خدمات رسان مانند آب و برق و گاز باید برای جا به جایی تاسیسات با شهرداری همکاری لازم را داشته باشند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای قم نیز در این جلسه با اشاره به اینکه ۴۵ حادثه خیز در محورها و جاده های مواصلاتی قم ترمیم و اصلاح شده است، گفت: طبق اعتبار پیش بینی شده سالانه امکان برطرف کردن ۱۰ نقطه حادثه خیز وجود دارد، که با توجه اهمیت محورهای مواصلاتی قم، درخواست کردیم که سهمیه بیشتری به این استان اختصاص پیدا کند.

ابوالفضل جمالی همچنین با اشاره به مشکل های ایجاد شده برای ۲۳ دوربین جاده ای قم گفت: ۱۰ دوربین مورد سرقت قرار گرفته و پنج‌ دوربین نیز تیر خورده و هشت دوربین نیز در حال تعمیر است که به دلیل تحریم ها و کمبود قطعه های آن، تا پایان سال آماده خواهد شد.

وی همچنین بیان کرد: تامین روشنایی برای هشت نقطه جاده‌ای در استان که حادثه خیز می باشند، در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.