بهرام سرمست روز شنبه درحاشیه جلسه هیات ممیزی دانشگاه قم با حضور منصور غلامی وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری درگفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به وجود ۳۱ مرکز آموزش عالی درقم اظهار داشت: انتظار مدیریت استان ازمراکز آموزش عالی قم این است که آنها نقش بهتری دررابطه با کمک به شناسایی مشکلات و معضلات استان و ارائه راهکار داشته باشند.

وی ادامه داد: دفتر ارتباط استانداری با دانشگاه‌ها دراستان راه اندازی و کارگروه‌های ۹ گانه براساس ماموریت‌های دانشگاه‌ها ایجاد و اولویت‌های دانشگاه ها تعریف شده‌است که بر این اساس دانشگاه‌های قم حداقل حل یک مساله از مسائل استان را دنبال می‌کنند.

استاندارقم، با تاکید بر ضرورت ایجاد ارتباط میان دانشگاه ها وجامعه گفت: باید دانشگاه‌های استان براساس مهارت آفرینی و بر اساس کاربردی بودن تحقیقات پیش بروند تا بتوانند مسائلی از مسائل استان و کشور را دنبال کند.

وی استانداری قم را حلقه وصل دانشگاه‌ها، صنعت و جامعه دانست و ادامه داد: قم قابلیت‌های صنعتی خوبی داراست که باید دانشگاه‌های استان ازاین ظرفیت پشتیبانی کرده و اقتصاد دانش بینان د این واحدهای صنعتی را پیش برد ضمن اینکه مراکز صنعتی نیز باید در ارتباط با دانشگاه‌ها عمل کنند.

سرمست، رویکرد مدیریت استان را  تقویت و حمایت از دانشگاه‌ها دانست و اظهار داشت: باید نقش و فعالیت مرتبط با دانشگاه‌ها درکنار حوزه‌های علمیه و مراکز دینی به آنها واگذار شود تا بتوانیم قم را به عنوان پایگاه علمی، فرهنگی و دینی که سهم مهمی در چاپ و نشر علوم مختلف دارد به جایگاه واقعی آن برسانیم.

وی با تاکید بر اینکه در برنامه‌ریزی‌های استانی استفاده از نظرات علمی، تخصصی و دانشگاهی، گفت: همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری که قراراست در سال‌جاری برگزار شود، دانشگاه قم به عنوان محل برگزاری این همایش تعیین شده که در این زمینه برنامه ریزی های مشترک در حال انجام است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.