حمید نریمان، روز یکشنبه در مجمع سالیانه هیات وزنه‌برداری قم در اداره کل ورزش و جوانان این استان، گفت: اداره ورزش و جوانان قم از اسفندماه سال گذشته برگزاری مجامع سالیانه هیات های ورزشی را در دستور کار خود قرار داد.

وی بابیان اینکه برگزاری مجمع‌های سالیانه با حضور رئیسان فدراسیون رشته‌های مختلف ورزشی اقدامی ارزشمند در ورزش استان است گفت: تاکنون ۲۰ مجمع سالیانه هیات های ورزشی مختلف در قم برگزارشده است که از این تعداد ۱۷ مجمع با حضور رئیس فدراسیون‌های ورزشی مختلف برگزارشده است.

نریمان ادامه داد: طبق بخشنامه جدید، برگزاری مجامع سالیانه به‌صورت الزامی باید در دستور کار تمام استان‌ها قرار گیرد ضمن اینکه در این بخشنامه بر حساب‌رسی مالی هیات های ورزشی تاکید شده است.

وی افزود: هیات وزنه‌برداری قم در سال ۹۷ چندین ماه به‌صورت سرپرستی اداره می‌شد که این موضوع فعالیت این هیات را با چالش مواجه کرد به‌گونه‌ای که حتی اعزام تیم‌ها و ورزشکاران استان به رقابت‌های کشوری با مشکل مواجه شد که با توجه به انتخاب اعضای جدید هیات وزنه‌برداری، عملکرد این هیات در ۶ ماه فعالیت خود، قابل‌قبول است.

معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان قم با تاکید بر توسعه وزنه‌برداری قم گفت: اداره کل ورزش و جوانان نگاه ویژه‌ای به توسعه و حمایت از هیات های ورزشی را در دستور کار دارد.

یکی از اعضای هیات رئیسه وزنه‌برداری قم نیز در ادامه این مجمع، بابیان اینکه رشته وزنه‌برداری در کشور و قم مظلوم واقع‌شده است گفت: وزنه‌برداری به دلیل کاهش اقبال خانواده‌ها به این رشته ورزشی، گران بودن سخت‌افزار وزنه‌برداری و وجود نگرش‌های غیرعلمی به این رشته ورزشی موجب شده تا اقبال به وزنه‌برداری کم باشد.

محمدحسین شجاع فرد، توجه به قهرمانان این رشته ورزشی را مورد تاکید قرار داد و افزود: برخی قهرمانان وزنه‌برداری استان به دلیل مشکل‌های مالی، مجبور به فعالیت در شغل‌هایی هستند که در شان آن‌ها نیست.

بیش از ۵۰ وزنه‌بردار در رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان ، جوانان و بزرگ‌سالان در ۴ باشگاه قم مشغول فعالیت است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.