احمد امیرآبادی فراهانی چهارشنبه  شب در آیین افتتاح و بهره برداری از مجموعه ورزشی سرلشگر خلبان شهید عباس اکبری قم افزود: سال گذشته نیز ۷۰۰ میلیارد تومان از منابع ملی به شهرداری قم تخصیص داده شده بود.
وی اضافه کرد: قطار توسعه قم برغم مشکلات بودجه ای رو به حرکت است و پروژه ای در شهر قم به دلیل مشکلات اقتصادی متوقف نشده است.
وی تاکید کرد: طرح های عمرانی قم با سرعت قابل قبولی در دست اجراست که در وضیعت بودجه ای حاکم بر کشور اقدام ارزشمندی می باشد.
امیرآبادی بیان داشت: بتن ریزی اخیر شهرداری قم در تقاطع سه سطحه ولی عصر یک رکود بی نظیر در امر پل سازی در سطح کشور است.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت با مشکل کمبود منابع روبه رو بوده و در این شرایط شهرداری ها و شوراهای اسلامی می توانند موتور توسعه و پیشرفت کشور را تسریع دهند.
وی گفت: عقب ماندگی در مناطق محروم قم بسیار فراوان است، احداث ۸ مجموعه ورزشی در مناطق هشت گانه اقدامی در کاستن از محرومیت مناطق کم برخوردار است.
وی بیان کرد: فقر سرانه های فرهنگی و رزشی در محلات قدیمی قم مانند آذر و محلات پیرامون این منطقه به وضوح مشخص است.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: پروژه پیاده راه سازی خیابان انقلاب مصوبه شورای اسلامی شهر قم داشته و در شورای ترافیک نیز تصویب شده وباید اجرایی شود.
وی اضافه کرد: پیاده راه سازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (س) از مطالبه ها و خواسته های شهروندان بوده و شهروندان عموما از پیاده راه سازی خیابان ارم رضایت دارند.
وی گفت: احداث تقاطع و زیرگذرهای مختلف از اقدامات مثبت شهرداری در سال های اخیر بوده که به روان سازی ترافیک کمک شایانی کرده است.
وی ادامه داد: احداث مجموعه های ورزشی و فرهنگی متنوع و نامگذاری آنها به اسامی متبرک شهدا از سوی شهرداری قم، اقدام تحسین برانگیزی است.
وی خاطرنشان کرد: در برخی از شهرهای کشور بر اساس عمق نفوذ اسامی شهدا از کوچه ها و خیابان های جمع آوری می شود در حالی در کلانشهر قم روحیه ایثار و شهادت در جریان است.
در پایان این آیین از خانواده شهید عباس اکبری تجلیل و از سند هویتی این خلبان شهید رونمایی شد.
مجموعه ورزشی سرلشگر خلبان شهید عباس اکبری با اعتبار۱۶۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
سرلشگر خلبان شهید عباس اکبری سال ۶۷ در شهر کرکوک عراق به شهادت رسید و در گلزار شهدای علی بن جعفر(ع) قم مدفون است.

۷۴۰۳/ ۶۱۳۳/

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.