امیرحسین علمیردانی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا،‌ بیان کرد: طرح نذر آب۲ امسال با مشارکت فعال ۱۷ استان ازجمله قم برگزار که بر اساس تقسیم‌کار صورت گرفته،‌ خدمت‌رسانی به مناطق محروم شهرستان سرباز در استان سیستان و بلوچستان به جمعیت هلال‌احمر قم واگذار شد.

وی بیان کرد:‌ در همین رابطه داوطلبان و خیران قمی در قالب کاروان سلامت و اجرای طرح نذر آب۲ به مدت پنج روز در منطقه موردنظر حاضر شدند و بر اساس اصل انسان‌دوستی و تسکین آلام بشری به بیش از چهار هزار و ۵۰۰ تن خدمت‌رسانی کردند.

وی ادامه داد:‌ فرهنگ‌سازی در خصوص لزوم خدمت به محرومان و فراهم کردن شرایط مواجهه مستقیم خیران با محرومیت‌های موجود در برخی مناطق کشور ازجمله دستاوردهای مهم اجرای طرح‌های حمایتی جمعیت هلال‌احمر است که روحیه گذشت و فداکاری را در میان مردم تقویت می‌کند.

علیمردانی گفت: زمانی که خیران از نزدیک مسائل و مشکلات مردم مناطق محروم را لمس می‌کنند،‌ اشتیاق آنان برای ارائه خدمت گسترش می‌یابد و خود به سفیرانی برای دعوت سایر مردم به این عرصه تبدیل می‌شوند.

وی بیان کرد: ۲۴ تن از پزشکان و پیراپزشکان در کنار گروه‌های فرهنگی،‌ آموزشی و خدماتی به‌عنوان داوطلبان کاروان سلامت جمعیت هلال‌احمر قم در منطقه حضور داشتند و به ارائه خدمت پرداختند.

وی ادامه داد: ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در قالب حضور متخصصان برجسته و درمان بیماران،‌ اجرای مسابقات متنوع ورزشی و فرهنگی،‌ برگزاری دوره‌های آموزشی بر اساس نیازهای منطقه در مباحث گوناگون، تلاش برای به انجام رساندن طرح‌های حمایتی و توزیع سبد کالا، اقلام بهداشتی و لوازم‌التحریر ازجمله فعالیت‌های کاروان اعزام‌شده از قم در مناطق هدف بود.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال‌احمر قم گفت: همچنین برای اجرای موفق طرح نذر آب۲،‌ توزیع تانکر و آب‌معدنی در دستور کار جمعیت هلال‌احمر استان بود که در همین رابطه ۱۲۱ تانکر با ظرفیت ذخیره یک تا پنج هزار لیتر آب با کمک خیران تهیه شد و در اختیار مردم بومی مناطق موردنظر قرار گرفت.

وی بیان کرد:‌ بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته روند خدمت‌رسانی به مردم مناطق محروم شهرستان سرباز همچنان ادامه دارد و با تعامل خوب خیران،‌ اقلام موردنیاز آنان در حد توان تأمین می‌شود.

وی ادامه داد: در همین راستا ۴۰۰ بسته لوازم‌التحریر به ارزش ۴۰۰ میلیون ریال آماده‌شده و قبل از آغاز سال تحصیلی برای دانش آموزان آن مناطق ارسال خواهد شد.

۷۴۰۵/ ۱۱۷۵

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.