هفته گذشته، شاهرخ میکائیلی، کشتی گیر نوجوان قمی، نام خود و کشتی استان را با کسب مدال طلا در ورزش کشور برافراشت. این کشتی گیر در حالی در مسابقات جهانی با حریفان قدر خود سرشاخ شد که حتی یک امتیاز نیز به رقیبان خود در این دوره از مسابقات واگذار نکرد.

میزبانی قم از اردوی انتخابی تیم ملی کاتای کشور، کسب ۲۸ مدال بانوان وشووکار از مسابقات قهرمانی کشور، معرفی نفرات برتر مسابقات رنکینگ بدمینتون مردان کشور در قم، سه امتیاز شیرین سوهان محمد سیما از ستارگان ورامین، حضور ۳ کشتی‌گیر ملی پوش قم در مسابقات بین المللی گرجستان، صعود پاراتکواندوکار قمی در آخرین رده بندی فدراسیون جهانی، حضور والیبالیست پرافتخار قم در اردوی تیم ملی، درخشش قمی‌ها در پارابدمینتون ایران و دعوت از ۴ کاراته کای قمی به اردوی منتخب استعدادهای برتر، سرخط مهمترین اخبار ورزشی قم در هفته گذشته بود.

شاهکار کشتی گیر نوجوان قمی در مسابقات جهان

شاهرخ میکائیلی کشتی‌گیر فرنگی‌کار استان قم که تیر ماه امسال همراه با تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران به پیکارهای قهرمانی آسیا رفت و با ایستادن روی جایگاه سوم به نشان برنز قاره کهن دست یافت، این‌بار با درخشش در پیکارهای قهرمانی نوجوانان جهان و کسب نشان طلا برای ورزش قم افتخارآفرینی کرد.

رقابت‌های ۲۰۱۹ کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان جهان با حضور کشتی‌گیران کشورهای مختلف دنیا در قاره اروپا به میزبانی بلغارستان به انجام رسید.

بهرام سرمست استاندار قم‌ نیز در پیامی کسب مدال طلا توسط شاهرخ میکائیلی فرنگی کار نوجوان قمی در مسابقات جهانی را به شهروندان قمی و خانواده بزرگ ورزش استان تبریک گفت.

قم میزبان اردوی انتخابی تیم ملی کاتای کشور

اردوی تیم ملی کاتای جمهوری اسلامی ایران به‌منظور آمادگی و حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان در کره جنوبی، با حضور ۳۰ تن از کاتاروهای کشور هفته گذشته به میزبانی قم آغاز شد.

این اردوی ۲ روزه، ‌انتخابی تیم ملی کاتای کشور برای انتخاب اعضای اصلی تیم ملی است که هشت کاتاروی قم در آن به مصاف حریفان خود رفتند.

تیم ملی کاتای جمهوری اسلامی ایران قرار است پس از کسب آمادگی‌های لازم، در مسابقات جهانی کاتا در کشورهای کره جنوبی، تایلند و همچنین  تورنمنت بین‌المللی ایتالیا شرکت کند. رقابت‌های قهرمانی جهان کاتا به میزبانی کره جنوبی، شهریورماه برگزار می‌ شود.

سهم بانوان وشوو کار قم ۲۸ مدال از مسابقات قهرمانی کشور

در مسابقات ووشو سبک فن زی چوان قهرمانی کشور، ‌ بانوان وشووکار قم با ۲۸ مدال در جایگاه چهارم ایستادند. در این رقابت ها که با حضور ۲٩۰ ورزشکار از سراسر کشور برگزار شد بانوان ورزشکار قم با درخشش در این رقابت ها موفق به کسب ۶ مدال طلا، ۷ مدال نقره و ۱۵ مدال برنز شدند.

این رقابت ها در دو بخش تالو و ساندو و در ۴ رده سنی نونهالان، ‌نوجوانان، ‌جوانان و بزرگسالان و در هشت وزن مختلف هفته گذشته به میزبانی ساوه ترتیب یافت.

نفرات برتر مسابقات رنکینگ بدمینتون مردان کشور معرفی شدند

دومین مرحله مسابقات رنکینگ بدمینتون بزرگسالان مردان کشور هفته گذشته در سالن مرحوم حامد فرهمند موحد ورزشگاه شهید سردار جعفر حیدریان قم به کار خود پایان داد و نفرات برتر این مسابقه‌ها معرفی شدند.

مسابقات مذکور با حضور ۲۴ تیم از استان‌های گوناگون کشور و ۱۸۰ مربی، داور و بازیکن به مدت سه روز به همت هیات بدمینتون قم و با هدف توسعه جایگاه این ورزش در این استان و ایجاد فضایی برای تجربه اندوزی بدمینتون بازان قمی برگزار شد.

سه امتیاز شیرین سوهان محمد سیما از ستارگان ورامین

تیم فوتسال سوهان محمد سیمای قم در هفته ششم رقابت های لیگ برتر فوتسال در مقابل تیم ستارگان ورامین با نتیجه چهار بر سه به پیروزی دست یافت.

تیم‌های سوهان محمد سیمای قم و ستارگان ورامین در سالن شهید حیدریان قم، ششمین دیدار این فصل خود را برگزار کردند که در این دیدار تیم سوهان محمد سیمای قم توانست با نتیجه ۴ بر ۳ در مسابقه‌ای دیدنی و پرالتهاب به پیروزی برسد و ۳ امتیاز این بازی را از آن خود کند.

بدین ترتیب تیم سوهان محمد سیمای قم با این پیروزی با کسب ۱۰ امتیاز با صعودی ۲ پله‌ای به رده پنجم جدول رده بندی لیگ برتر صعود کرد تا خود را آماده دیدار آینده برابر صدرنشین در ساوه کند.

حضور ۳ کشتی‌گیر ملی پوش قم در مسابقات بین المللی گرجستان

تیم منتخب کشتی فرنگی ایران در رقابت‌های بین المللی جایزه بزرگ تفلیس گرجستان شرکت خواهد کرد و بر اساس نظر کادر فنی ترکیب کاملی از اردونشینان تیم ملی کشتی فرنگی در این مسابقات حضور دارند.

در میان دعوت شدگان به تیم ملی و نیز نفراتی که در مسابقات بین المللی تفلیس گرجستان حضور خواهد داشت ۳ کشتی گیر قمی  نیز در ترکیب این تیم حضور دارند و موفقیت در مسابقات گرجستان به معنای تثبیت موقعیت آن‌ها در تیم ملی خواهد بود.

این ۳ کشتی گیر شامل علیرضا نجاتی در وزن ۶۰ کیلوگرم، محمدجواد رضایی در وزن ۶۷ کیلوگرم و علی اکبر حیدری در وزن ۹۷ کیلوگرم است.

صعود پاراتکواندوکار قمی در آخرین رده بندی فدراسیون جهانی

با اعلام رنکینگ پاراتکواندوکاران جهان در ماه آگوست ۲۰۱۹، محمدرضا شعبانی تکواندوکار قمی در وزن ۷۵- کیلوگرم با کسب مدال طلای قهرمانی آسیا با یک پله صعود، رده پنجم را به خود اختصاص داد.

والیبالیست پرافتخار قم در اردوی تیم ملی

حسین گلستانی که به اردوی جدید آماده‌سازی تیم ملی والیبال نشسته مردان ایران دعوت شده در حال حاضر پرافتخارترین ورزشکار معلول استان قم است زیرا موفقیت در تمامی رقابت‌های داخلی و برون‌مرزی را تجربه کرده است.

گلستانی از رده سنی جوانان در حدود هفت سال قبل به عضویت تیم ملی والیبال نشسته جوانان ایران در آمد و بعد از تجربه قهرمانی در بازی‌های پاراآسیایی جوانان، به واسطه استعداد و توانمندی بالای خود به تیم ملی بزرگسالان پیوست و از آن سال تا کنون عضو تیم ملی محسوب می‌شود.

گلستانی در مسابقات لیگ برتر ایران، جام باشگاه‌های آسیا، باشگاه‌های جهان، قهرمانی آسیا، قهرمانی جهان، جام بین ‌قاره‌ای، بازی‌های پاراآسیایی و بازی‌های پارالمپیک مقام قهرمانی و نشان طلا کسب کرده و حتی برخی از این موفقیت‌ها را دو بار به دست آورده است.

درخشش قمی‌ها در پارابدمینتون ایران

بدمینتون‌بازان معلول استان قم با درخشش در پیکارهای پارابدمینتون قهرمانی کشور موفق به کسب دو مدال نقره و برنز این مسابقات شدند.

نخستین دوره مسابقات پارابدمینتون قهرمانی مردان کشور با حضور ۴۸ بدمینتون‌باز از استان‌های مختلف به میزبانی تهران برگزار شد و با شناخت نفرات برتر در ۶ کلاس پزشکی به پایان رسید که ابوالفضل رضایی و عبدالله رسولی از قم به ترتیب موفق به کسب مدال‌های نقره و برنز این رقابت ها شدند.

دعوت از ۴ کاراته کای قمی به اردوی منتخب استعدادهای برتر

بر اساس اعلام فدراسیون کاراته، ۴ کاراته کای قمی به دومین مرحله اردوی تیم منتخب استعدادهای برتر کاراته در سیرجان فراخوانده شده‌اند و حضور این نفرات در اردوی استعدادیابی حاکی از نقش مهم کاراته قم در عرصه بازیکن سازی است.

مبین خاکدامن، محمد صدرا فروغی، امیر محمد رشید و محمد جواد برخوردار، کاراته کاهای قمی حاضر در این اردو در استان کرمان خواهند بود که برای تثبیت جایگاه خود در میان ستارگان آینده کاراته ایران تلاش می‌کنند.

۷۴۰۴ / ۱۱۷۵

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.