اخبار مرتبط

اختتامیه دومین جشنواره ملی سرود رضوی با معرفی آثار برتر در قم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، صبح امروز اختتامیه دومین جنشواره سرود رضوی در تالار مرکزی قم با حضور تیم‌های راه یافته به مرحله نهایی و مئولین استانی برگزار شد.

در این مراسم، سید موسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم عنوان کرد: 130اثر از 66گروه به دبیرخانه دومین جشنواره سرود رضوی ارسال شد؛ همچنین آثار ارسال شده از 20 استان کشور بوده که نسبت به سال قبل تعداد استان‌های شرکت کننده افزایش داشته است.

وی افزود: 25 اثر از 20 گروه به مرحله نهایی راه یافتند که مسابقه حضوری روز گذشته برگزار شد و آثار برگزیده توسط هیات داوران انتخاب شد.

محمد الهیاری فومنی، مدیرکل دفتر موسیقی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد کشور نیز در این مراسم بیان کرد: سرود می‌تواند زبان یک ملت و عامل وحدت و همدلی باشد.

وی ادامه داد: اکنون که کشور در معرض تهاجم فرهنگی است و بخشی از این هجمه در بخش موسیقی است، یکی از مواردی که ظرفیت وجود دارد تا مفاهیم ملی و مذهبی را به صورت همگانی ارائه کنیم، بخش سرود است که باید به این ظرفیت بیشتر توجه شود.

در این مراسم، حجت الاسلام مجتبی ذوالنور نماینده استان قم در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: در دنیای امروز که دشمن ارزش‌های جمهوری اسلامی را هدف قرار داده است، تلاش در زمینه فرهنگ نمونه‌ای از جهاد است.

وی ادامه داد: فناوری‌های پیشرفته با فرهنگ غربی مانند یک سیل بنیان کن است که معنویت و ارزش‌ها در برابر این سیل قرار دارد و مقاومت در برابر آن هنرمندی بسیاری می‌خواهد و باید در این راه ثابت قدم باشیم.

در این مراسم آیین پرچم گردانی اعتاب مقدسه عراق و ایران توسط خادمین انجام گرفت و تعدادی از گروه‌های برتر به اجرای سرود پرداختند.

در پایان این مراسم بیانیه هیات داوران توسط سیدمحمدتقی آقایی، دبیر تخصصی جشنواره قرائت شد و سپس آثار برگزیده معرفی شدند.

با نظر هیات داوران در بخش ویژه، گروه آوازی استان اصفهان در موضوع رونق تولید و گروه آوای مهر راور استان کرمان با موضوع فرهنگ ایثار و شهادت برگزیده شدند.

در بخش اصلی نیز گروه سروستان مشهد از استان خراسان رضوی مقام اول را کسب کردند و گروه آوای مهر راور استان کرمان، حائز مقام دوم شدند؛ همچنین گروه موعود از شهر دلیجان استان مرکزی به مقام سوم دومین جشنواره ملی سرود رضوی دست یافتند.

انتهای پیام انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.