فرمانده انتظامی استان قم، جزئیات برخورد با خودروهای دارای سرنشین بی‌حجاب در قم را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا از قم، سردار عبدالرضا آقاخانی امروز در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه با اشاره به عملکرد پلیس قم، اظهار داشت: در این مدت چندین باند تهیه و توزیع مواد مخدر در قم منهدم و یک هزار و 300 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط شده است.

وی مبارزه با مواد مخدر، قاچاقچیان و خرده‌فروشان را از اولویت‌های سال‌جاری فرماندهی انتظامی قم دانست و گفت: مبارزه با مواد مخدر در استان طی سال‌جاری نسبت به سال گذشته، 40 درصد افزایش خواهد یافت.

فرمانده انتظامی قم گفت: کشف انواع مواد مخدر طی فروردین‌ماه امسال نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته در این استان، 77 درصد افزایش یافت.

وی از دستگیری یک قاتل در قم خبر داد و افزود: این قاتل که به مواد مخدر شیشه اعتیاد داشت، طی فروردین ماه سال‌جاری، همسر و فرزند خود را به قتل رسانده بود که با اقدام‌های پلیسی ظرف 48 ساعت دستگیر شد.

آقاخانی با اشاره به آماری فروردین‌ماه گفت: در این مدت، شرارت در قم 18 درصد کاهش و برخورد با اراذل و اوباش 21 درصد افزایش داشته، ضمن اینکه نزاع‌های فردی و دسته جمعی نیز کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: در این مدت یک باند پنج نفره سارقان متشکل از 2 خانم و سه آقا که به 40 فقره سرقت اعتراف کرده بودند منهدم و ارزش ریالی سرقت های این باند، 200 میلیارد ریال برآورد شده است.

به گفته وی، یک باند توزیع سیگار قاچاق و مشروبات الکلی نیز در فروردین ماه امسال در قم متلاشی شد که ارزش ریالی کشفیات از این باند، 15 میلیارد ریال می باشد.

وی به آماری در ایام نوروز 98 نیز اشاره کرد و افزود: در این مدت کل جرایم در استان قم 11 درصد کاهش یافت، سرقت به عنف 45 درصد کاهش، چاقو کشی 54 درصد کاهش، خودکشی صد در صد کاهش و مجموع نزاع های فردی و دسته جمعی 38 درصد کاهش داشته است.

آقاخانی با بیان این که در موضوع تصادف ها در ایام نوروز امسال تغییر خاصی نسبت به ایام نوروز 97 رخ نداده است گفت: تصادف های جرحی 27 درصد و فوتی 9 درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به این که در ایام نوروز امسال با افزایش 717 درصدی جرایم سایبری در استان قم مواجه بودیم تصریح کرد: بیشترین جرم در فضای مجازی اختصاص به جرایم اقتصادی دارد که 950 درصد افزایش یافته و یکی دیگر از اولویت های پلیس قم در سال جاری، مبارزه با این جرایم است.

وی با اشاره به افزایش 41 درصدی دستگیری سارقان طی ایام نوروز امسال گفت: پیشگیری از سرقت یکی از دغدغه های پلیس قم است که هنوز به نقطه مطلوب نرسیدیم و یکی دیگر از اولویت های فرماندهی انتظامی استان در سال جاری، بحث پیشگیری و مبارزه با سرقت می باشد که در این زمینه طرح رضویون با همکاری سپاه و بسیج و محوریت پلیس از 15 اردیبهشت ماه جاری در قم کلید می خورد.

*جزئیات برخورد با خودروهای دارای سرنشین بی حجاب

فرمانده انتظامی قم در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که طرح ناظر یک از چند روز گذشته در قم آغاز شده است، گفت: در این طرح، کدهایی در اختیار معاونان، روسای کلانتری ها، واحدهای گشتی و افراد معتمد پلیس قرار گرفته و به محض مشاهده بی حجابی در خودروها اعم از راننده یا سرنشینان، پلاک خودرو به مرکز مورد نظر پلیس پیامک می شود.

آقاخانی ادامه داد: به محض ثبت پلاک خودرو، پیامکی به مالک خودرو ارسال می‌شود که باید ظرف 72 ساعت به کلانتری منطقه مراجعه کند و در این مرحله، مالک خودرو توجیه و ارشاد می‌شود.

وی اضافه کرد: در صورتی که بازهم در این خودرو بی حجابی مشاهده و پلاک خودرو به مرکز پلیس گزارش شود، خودرو هفت تا 15 روز توقیف و از مالک تعهد گرفته می شود.

وی افزود: در مرتبه سوم، برای مالک خودرو پرونده تشکیل و به مرجع قضایی معرفی می شود، ضمن اینکه خودرو نیز تا زمان حکم توقیف خواهد بود.

آقاخانی در ادامه به قهوه خانه های فاقد مجوز در قم اشاره کرد و گفت: در طول فروردین ماه امسال، گزارش های مردمی درخصوص 70 قهوه خانه فاقد مجوز به پلیس گزارش که این مکان ها، پاتوقی برای افراد شده و باید این قهوه خانه ها ظرف سال جاری تعیین تکلیف شود.

وی ادامه داد: برخی از خانه مسافرهای قم نیز که هیچ هویتی نداشته و جرایمی در آنها صورت می گیرد باید طی امسال تعیین تکلیف گردد.

فرمانده انتظامی قم همچنین با اشاره به این که طی سال جاری عملیات اجرایی کلانتری های 13، 14، 16و معصومیه در قم اجرایی می شود: کلنگ قرارگاه بزرگ قائم در مسجد مقدس جمکران امسال به زمین زده می شود که امیدواریم دستگاه های اجرایی، استانداری و تولیت این مکان مقدس در این طرح به کمک پلیس بیایند.

وی سرعت بخشیدن به امور مردم در کلانتری های قم را از دیگر اولویت های پلیس در سال جاری ذکر کرد و گفت: امور و مشکلات مردم باید سریعا رسیدگی شود و همه روسای کلانتری ها در این زمینه توجیه شده اند.

وی مسائل ترافیکی درقم را نیز مورد اشاره قرار داد و افزود: خیابان های این شهر دیگر پاسخگوی حجم زیاد آمد و شد خودروها نیست و باید برای حل ترافیک چاره اندیشی شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.