اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، وی پنجشنبه شب در همایش گام دوم انقلاب با مسجدی ها در دارالقرآن علامه طباطبایی قم اظهار داشت: روحانیون همچنین باید با اخلاق و نظر کریمانه در کنار مردم بودن را ترویج نمایند.
وی ادامه داد: همچنین علما و روحانیان باید به مساله معیشت مردم توجه کنند، مسئولیت این قشر در برابر مردم بسیار زیاد است.امام راحل در صحیفه نور 10 مرتبه فرمودند علما در مقابل مردم مسئولیت دارند.
آیت الله نوری همدانی گفت: مساجد سنگرهای مهمی هستند و از صدر اسلام ، مسلمانان به آن عنایت داشتند و از این مکان برای جهاد ، تصمیم گیریها و برنامه ریزیها استفاده می شد که درحال حاضر نیز باید بیش از پیش به این امر توجه شود.
وی با اشاره به اینکه یکی از چیزهایی که به علما ارتباط دارد، مردم هستند، افزود: خداوند مردم را بعد از پیامبران به علما سپرده است.
این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: هر یک از علما که در نقطه ای امام جماعت مسجد هستند، نباید فقط به نماز خواندن اکتفا کنند، بلکه با مردم نیز همراه باشند.
این همایش به مناسبت بیست و ششمین سالگرد تاسیس کانون های فرهنگی مساجد ترتیب یافته بود و در پایان چند تن از امامان جماعت و پیشکسوتان عرصه مسجدتجلیل شدند.
در این آیین آیت الله مقتدایی نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و حجت الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور حضور داشتند.
در استان قم 408 کانون فرهنگی هنری مسجد وجود دارد.
7403/ 6133/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.