معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل از کشف و معدوم سازی مقدار ۴۳ بسته ۱۰ کیلویی خامه تقلبی در این کارگاه خبر داد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل اعلام کرد: پیرو گزارش مردمی مبنی بر تولید خامه تقلبی در یکی از روستاهای حومه اردبیل، کارشناسان این معاونت  با همکاری نیروی انتظامی و با دستور مرجع قضایی به محل مراجعه کرده و کارگاه تولید غیرمجاز تولید خامه را پلمب کردند.

به گزازرش جماران، دکتر محسن ارزنلو روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: متخلفان در این کارگاه غیرمجاز، خامه را با استفاده از دستگاه‌های صنعتی و روغن نباتی تولید می کردند.

وی از کشف و معدوم سازی مقدار ۴۳ بسته ۱۰ کیلویی خامه تقلبی در این کارگاه خبر داد و افزود: این کارگاه با حکم قضایی پلمب و متخلفان تحت پیگرد قضایی قرار گرفتند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل، تامین سلامت مردم را یکی از وظایف اصلی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ذکر کرد و ادامه داد: برای تحقق این هدف کارشناسان با تجربه در حوزه صنایع غذایی شبانه روز تلاش می کنند تا با بهترین کیفیت ممکن مواد غذایی، آشامیدنی و خوراکی تولید شده در استان به دست مردم برسد.

وی اضافه کرد: استان اردبیل جزو مناطقی است که محصولات واحدهای تولید مواد غذایی آن به لحاظ نظارت خوب کارشناسان معاونت غذا و دارو دارای کیفیت مناسب است.

ارزنلو تامین سلامت غذایی مردم را منوط به همکاری همگانی دانست و تاکید کرد: کارشناسان معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل، به طور مستمر هر گونه گزارشی را رصد کرده و به هیچ عنوان با خاطیان امر تولید و توزیع صنایع غذایی و خوراکی مماشات نمی‌کنند.

وی با اشاره به ارجاع بیش از ۲۰ پرونده تخلفات در حوزه تولید مواد غذایی و آشامیدنی در استان اردبیل به اداره کل تعزیرات حکومتی استان گفت: با همه متخلفان معرفی شده برخورد قانونی انجام شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.